Astroloji

11 Mayıs Akrep Dolunay’ı

 

11 MAYIS’ta Akrep burcunun  20°24′ derecesinde İstanbul saati ile 00:42’de Akrep–Boğa aksında ve 10. evde bir Dolunay gerçekleşiyor.

Dolunaylar tamamlanma süreçleridir.

Dolunaylar Yeryüzünden bakıldığında Ay ile Güneş’in 180 derece karşı karşıya geldiği görülür. Aslında bu konumlanmada Ay Güneş’ten aldığı ışığı yeryüzüne yansıtır.

Dolayısı ile, bu gökyüzü olayına Ay ışığının yeryüzüne düştüğü yerde Ay bir takım gizli olan olayları aydınlatır ve gözler önüne serer deriz. Genelde de bu olur. O anın haritada oluşan bir bir hikayesi vardır ve o hikayeye göre bir aydınlanma bekleriz.

Ayrıca muhtemelen 15 gün önce Yeniay’da baştılan konulara da ilk cevaplar bu Dolunay’da alınmaya başlanır.

Fakat bu Akrep Dolunay’ı aslında bundan önce yaşanmış olan Akrep Yeniay’ına kadar geri gidilmesi gereken bir olayın aydınlanmasıdır.

 

Akrep burcu; sezgilerin arttığı derin konuları anlatır. Psikolojik etkiler bu Dolunay’da etkili olacaktır.

Akrep’te genellikle krizlerden, dönüşerek hayatta kalmayı öğreniriz.

10.ev: kariyer ve toplum önünde duruşumuzu gösteren onuncu evde gerçekleşiyor.

Ancak Mundane astrolojiye göre Dolunay tepe noktasında gerçekleşiyor. Bu da direk ülke liderleri ile ilgili durumlara dikkat çekmekte. Bu Dolunay’ın etkisi ile bazı ülke yöneticileri ile ilgili bazı bilgilerin gündemi daha çok oluşturacağını anlayabiliriz.

 

DOLUNAY’IN ŞİFRELERİ:

 • AY 20°24’/Akrep 10.evden karşıt GÜNEŞ 20°24’/Boğa 4.eve. AY ayrıca 7.evi yönetiyor. Güneş’in yönettiği alan’da 7.evde kıstırılmış durumda.

Dolunay’ın gerçekleştiği 10.ev Akrep burcunun dispozitörü, 5.+6.evleri yönetiyor.

GÜNEŞ 20°24’/Boğa

 • ASC 21°20’/Oğlak PLÜTO Rx 19°17’/Oğlak ile kavuşumda. Diğer taraftan DOLUNAY ile 60 derecelik açı ile kontakta. ASC dispozitörü SATÜRN Rx 26°51’/Yay 11+12 evi yönetiyor.
 • SATÜRN Rx 26°51’/Yay 11+12.ev bir taraftan KAD Rx 29°20’/Aslan 7.ev ile, diğer taraftan [URANÜS 25°57’/Koç +MERKÜR 26°16′ 3.ev] ile 120 derecelik açı ile kontakta.

 

DOLUNAYIN KONUSU:

 • AY 20°24’/Akrep 10.evden karşıt GÜNEŞ 20°24’/Boğa 4.eve. AY ayrıca 7.evi yönetiyor. Güneş’in yönettiği alan’da 7.evde kıstırılmış durumda.

Dolunay’ın gerçekleştiği 10.ev Akrep burcunun dispozitörü, 5..evde.

Bu Dolunay sezgilerin arttığı, “gizli” olanın açığa çıkacağı bir Dolunay.

Otorite ve lider olan kişilerin, muhtemelen “sahip oldukları” kendi topraklarında (4.ev) hakkında bir açığa çıkış ve bir gözler önüne seriliş olarak gerçekleşebilir.

Dolunay’da açığa çıkan konulardan biri, direk gençleri ilgilendiriyor olabilir. Veya genç güvenlik görevlilerini (asker, polis v.s)…

 

 • ASC 21°20’/Oğlak PLÜTO Rx 19°17’/Oğlak ile kavuşumda. Diğer taraftan DOLUNAY ile 60 derecelik açı ile kontakta. ASC dispozitörü SATÜRN Rx 26°51’/Yay 11+12 evi yönetiyor.

Dolunay’ın imajı, konusu ve motivasyonu; “ciddiyet ve sorumluluklar” olarak kendini gösteriyor.

Güçlü ve karizmatik kişi/ler veya yönetimler tarafından, disiplin, sistem ve yeniden yapılanmaların olacağı bir dönemin, Dolunay ile kurduğu 60 derecelik açısı ile bir kısmının açığa çıkacağı ancak;

PLÜTON’un  Asc ile kavuşumu nedeniyle bir çok yapılanmanın görünürde olup, fakat büyük bir bölümünün “gizli” kalacağını söyleyebiliriz (12.ev)…

 • ASC dispozitörü SATÜRN Rx 26°51’/Yay 11+12 evi yönetiyor.

“Görünür” olarak yapılan “yeniden yapılandırmalar”, muhtemelen müttefik ülkeler, üye olunan gruplar tarafından yönlendirilse de, bunun “gizli ve kapalı” olan bir bölümü de var. Özellikle, disiplin ve sorumluluk gerektiren,  yeniden yapılandırmalar muhtemelen kalıcı olacak.

 

 • SATÜRN Rx 26°51’/Yay 11+12.ev bir taraftan KAD Rx 29°20’/Aslan 7.ev ile, diğer taraftan [URANÜS 25°57’/Koç +MERKÜR 26°16′ 3.ev] ile 120 derecelik açı ile kontakta.

 

Mütteik ülkeler ve muhtemelen NATO; BM ve AB gibi  gruplarda bir araya gelen, birbiri ile müttefik olan ülkeler; (bir taraftan KAD ile uyumlu açıda olduğundan, bir taraftan  [URANÜS+MERKÜR 3.ev] olduğundan) ani beklenmedik olarak gelişen bir takım olaylar nedeni ile;  bu gruplarda yeni anlaşmaların,  düzenlemelerin, akitlerin, eğitimlerin söz konusu olacağı durumlar yaşanabilir.

 

 

11 MAYIS AKREP DOLUNAY’ININ TÜRKİYE’YE ETKİSİ

 

^

11 MAYIS’ta Akrep burcunun  20°24′ derecesinde İstanbul saati ile 00:42’de Akrep–Boğa aksında meydana gelen DOLUNAY TÜRKİYE’NİN 5.evini aydınlatıyor.

Bu Dolunay’da ilk dikkati çeken; Türkiye’nin yükselinde bulunan PLÜTO ile; Doluay haritasında yükselene yerleşen Tr. PLÜTO’nun 180 derece karşıt konumda yer alması.

Aslında, sonuçları açısından Türkiye için sert sonuçları olacak bir Dolunay, olduğu ve güçlü manipülatif, sistemli hareket eden (Plüto/Oğlak 7.ev) düşmanlıklara dikkat çekmekte…

 

DOLUNAY TÜRKİYE’NİN  VENÜS ve JÜPİTER’inin üzerinde gerçekleşiyor.

Dolayısı ile;

VENÜS: kadınlar, para, diplomasi, sanatla ve sanatçılarla ilgili konular

Borsa ile ilgili bazı açığa çıkan durumlar ve

JÜPİTER: ile kavuşumu ile Dolunay’ı takip eden günlerde Borsa’da “yeni rekorlar” bekleyebileceğimizi anlayabiliriz.

DOLUNAY TÜRKİYE’NİN URANÜSÜ ve Tr. NEPTÜN ile 120 derecelik olumlu açısal kontakta.

Bu durum beklenmedik bazı ani gelişen olaylarla ülkenin tepe noktasında ki liderlerle ilgili bazı gelişmelere dikkat çekiyor. Dolunay ile etkileşim etkisi ile ülke gençleri ile olumlu yönde bir etkileşim ve hareketlenme söz konusu gözüküyor.

Ancak transit NEPTÜN etkisi ile; kafa karışıklığı, netleşememe ve büyük resmi algılayamama da söz konusu enerjilerden. Farkında olmak lazım…

 

Dolunay’ın yönetici gezegeni Mars 13°21’/İkizler Türkiye’nin 12. Evinden geçmekte.

Bu da Türkiye’nin kadınlarını ve gençlerini ilgilendiren bazı gizli faaliyetlerin olduğunu düşündürüyor Mars’ın 12.ev konumu ile.

Mars 12.ev 5.evin dispozitörü olarak, geri planda gizli amaçları olan “savaş oyunlarının” gibi eğlendiren metaların gençlerin keyif alacakları alanda kullanılacağını düşündüren bir Dolunay.

Gizli planların olduğunu gördüğümüzden, özellikle gençleri ve çocuklarımızı “savaşa özendiren” oyunlardan uzak durmakta fayda var. Çünkü geri planda olan proje(12.ev Mars’ı), belli ki kötü niyetli…

 

11 MAYIS DOLUNAY’IN BURÇLARINIZA ETKİSİ

Koçlar ve yükselen Koçlar 8

Eşten, ortaktan kaynaklı bazı bilmediğiniz ödeme veya borçların varlığı ile karşılaşabilirsiniz. Gelir gider dengesindeki karşılaşacağınız kriz ile psikolojik açıdan, nasıl hayatta kaldığınızı deneyimlediğiniz bir dolunay olabilir bu sizin için.

Boğalar ve yükselen Boğalar 7

Eş ve partnerinizle ilgili bu Dolunay’da sahip olunan değerler konusunda daha önce bilmediğiniz bazı değerler açığa çıkabilir.

Sizin bilmediğiniz bazı taşınabilir değerlerinin olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca eşiniz de sezgileri doğrultusunda hareket ederek, sizinle ilgili bilmediği bir durumu öğrenebilir.

Gizli olan bazı durumlar sizi psikolojik olarak etkileyebileceğinden gergin bir Dolunay yaşayabilirsiniz.

İkizler ve yükselen ikizler 6

Sağlığınızla ilgili muhtemelen idrar yolları veya üreme organlarınızla ilgili bir sağlık sorunu ile karşılaşabilirsiniz.

İş arkadaşlarınızla ilgili bazı derin konuların varlığını sezgisel olarak keşfedebilirsiniz.

İş arkadaşlarınızla yaşadığınız bir krizin açığa çıkışı söz konusu olabilir.

Yengeçler ve yükselen Yengeçler 5

Çocukları olanların çocuklarıyla ilgili, derin duyguların söz konusu olacağı bir bilinmedik durumun açığa çıkması olarak yaşanabilir bu Dolunay.

Bekar Yengeçler için de derin ve tutkulu bir aşkın, muhtemelen kıskançlık konularının hakim olduğu duygusal yönden derin hissedilen bir Dolunay yaşayabilirsiniz.

Aslanlar ve yükselen Aslanlar 4

Aile ve ebeveynlerinizle ilgili bazı bilinmedik konuların açığa çıkarken derinden etkileyecek psikolojik durumlar yaşanabilir.

Evinizin borularıyla ilgili bir sorunun açığa çıkacağı bir Dolunay olabilir bu.

Başaklar ve yükselen Başaklar3

Kardeşlerinizle ilgili, muhtemelen ticaret hayatlarıyla ilgili bir krizden haberdar olabilirsiniz bu Dolunay’ın etkisi ile.

Derin eğitim konularını içeren bazı bilgiler açığa çıkabilir.

Teraziler ve yükselen Teraziler 2

Maddi ve manevi değerlerinizle ilgili olarak, krizlerden dönüşerek hayatta kalmayı öğrendiğiniz bir Dolunay oluyor bu. Dolayısı ile, özellikle ekonomik krizlerde “nasıl dönüşerek hayatta kaldığınız” ile ilgili bir yüzleşme yaşayabilirsiniz.

Akrepler ve yükselen Akrepler 1

Kardeşlerinizden alacağınız küçük bir destek ile, kendi imajınıza gizemli ve karizmatik bir değer kazandırabilirsiniz.

Eşten veya ortağınızdan bu dönemde muhtemelen bir ihmal veya tembellik yüzünden bir zarar görebilirsiniz. Bu nedenle bazen partnerinize, değil de yakın akrabalarınıza güvenmek, sizi “karizma” yönünden destekleyecektir.

Yaylar ve yükselen Yaylar 12

Kendi iç dünyanızda, bazı tutkularınız ve vazgeçemediklerinizin açığa çıkması ve bir yüzleşme söz konusu olabilir. Sizi psikolojik yönden etkileyebilecek, “tutkularınız” konusunda bir farkına varış yaşayabilirsiniz.

Oğlaklar ve yükselen Oğlaklar 11

Üye olduğunuz, gruplar, klup veya derneklerde bazı bilmediğiniz konuların açığa çıkışını muhtemelen “krizler” olarak deneyimleyebilirsiniz.

Sosyal medyada da bu Dolunay’da pek bulunmamanız gereken bir ortam olduğunu söyleyebilirim.

Kovalar ve yükselen Kovalar 10

Kariyerinizle ilgili bazı derinlemesine araştırmalar sonucu açığa çıkan durumlar ve krizler karşısında nasıl hayatta kaldığınız konusunda bazı açığa çıkan durumlar yaşayabilirsiniz.

Balıklar ve yükselen Balıklar 9

Yüksek eğitim alanınızda bazı bilmediğiniz durumlarla yüzleşmeniz bu Dolunay’ın etkisi ile mümkün görünüyor. Eğitim hayatınızla ilgili bazı gelişmeler söz konusu olabilir.

Hiç beklemediğiniz hukuksal bir durumlar yaşanabilir.

 

Oylarınızı Sosyal Medya\'da Paylaşın


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER
 • Harika
 • Çok Güzel
 • İyi
 • İdare Eder
 • Kötü
 • Berbat

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap