Astroloji

Özlem Çetinkaya Yılmaz’dan 12 Mart Dolunayı

 

 

12 Mart günü saat 17:54’de Başak burcunda 22°13’derecede bir Dolunay meydana geliyor.

 

12 MART 2017 BAŞAK DOLUNAYI

 

DOLUNAY’IN KONUSU:

Birinci evde Başak burcunda olan bu Dolunay ile; imajımızla ilgili bazı konuların açığa çıkacağı ve muhtemelen bunlardan dolayı eleştirilere maruz kalacağımız bir Dolunay yaşayacağız.

Aldığımız eleştiriler nedeniyle mükemmeli yakalamak adına her türlü ayrıntıyı gözden kaçırmayacağımız bir Dolunay etkisi yaşayacağız. Takip eden onbeş günlük süreçte.

Diğer taraftan Başak burcunda olan bir Dolunay; sağlığınızla da ilgilidir. Dolayısı ile bu Dolunay bazı bilmediğiniz hastalıkları da açığa çıkarabilir.

Birinci evde ve Başak burcunda gerçekleşen Dolunay ile detaycılığı da göz önünde tutarsak; özellikle fiziksel görünümünüzle ilgili eleştiri önemsemek gerekir. Kritik bir göz ile yapılan bu eleştiriler fiziksel görünümüzde mükemmeli yakalamanız için önem taşıyabilir.

(Ancak unutmayın Venüs retro olduğundan 16 Nisan’a kadar herhangi bir estetik müdahele yaptırmamanız yerinde olur. Ancak geçmişten gelen bir güzellik sorununuz eleştiriliyorsa, bu durumda bunu düzeltmek içinde bir fırsat yaratıyor olabilir bu Venüs retro. Bunu da burada belirtmiş olayım.)

Varsa evcil hayvanınızla ilgili bir alerjiniz ortaya çıkabilir veya evcil hayvanınızın bir hastalığı ortaya çıkabilir. Ve bunlarla ilgili nasıl şifalanacağı (Chiron/Balık) ile ilgili konular önünüze gelebilir.

*

12 MART BAŞAK DOLUNAYIN TÜRKİYE’YE ETKİSİ

12 Mart günü saat 17:54’de Başak burcu 22°13’derecede bir meydana gelen Dolunay; Türkiye’nin 4-10 aksında olup, 4.evinde gerçekleşiyor.

Bu konum ilk olarak akla ülkede iktidar ve muhalefetin karşı, karşıya geldiği bir konumu gösteriyor.

İktidarda ki liderlerin kurdukları  “iletişim ve diplomatik ilişkilerinden” dolayı yara (Chiron) aldığı, diğer bir taraftan da şifalandığı bir dolunay yaşanacağını gösteriyor.

Bu etkiler ülkemiz topraklarında abartılı şekilde karşılanabilir. Etkiler olduğundan büyük (Jüpiter) sonuçlar doğurabilir.

Ancak yara alan iktidar, ülke halkı tarafından şifalanabileceği gibi halk ile iktidar karşı karşıya da gelebilir.

Türkiye’nin Uranüs’ü ile transit Neptün Dolunay anında kavuşum yapıyor. Balık burcunda ki stelyuma katılan bu kavuşum ile;

-Ani beklenmedik bir şekilde ülkemizde bir liderin/liderlerin, iktidar partisinde söz sahibi olan birinin vefatı/kayıbı/iflası/beklenmedik her şekilde “hiç beklenmedik bir durum” veya büyük bir şirketin yöneticisinin vefatı/kayıbı/iflası/ söz konusu olabilir.

4.ev: Ülke topraklarını anlatır.  Ülke güvenliği, atalar, muhalefet partisi, atalarımız, doğal kaynaklarımız, madenlerimiz, tarım, çiftçiler ve ürünlerimiz, inşaat sektörü, emlak sektörü, ülkenin varlıkları bu ev ile temsil edilir.

10.ev: Ülkenin dünya önünde duruşunu anlatır. İktidar partisidir. Ülke liderleri ve yöneticilerdir. Tüm şirket ve ceolar gibi üst düzey yönetimindeki kişiler de bu ev ile temsil edilirler.

Haritadaki Balık burcunda ki 10.eve düşen stelyum ile,

  • Ülke liderlerinin, iktidar partisi yöneticisinin veya şirket yöneticilerinin kurdukları iletişim şekli ve diplomatik ilişkileri nedeni ile bir takım yaralar almaları mümkün olacaktır.
  • “Bülbülün çilesi dilini belasıdır” atasözünün altını çizeceğimiz bu süreçte daha önceden gizli kalmış bir çok konu bu Dolunay’da açığa çıkabilir. (26 Şubat’ta ki Yeniay’ın konularına bakılmalı)…

12 MART DOLUNAYIN BURÇLARINIZA ETKİSİ

Öncelikle yükselen burcunuza göre ve sonra öz burcunuza göre okuyunuz.

Koç ve yükselen Koçlar 6

Sağlığınızla ilgili alanda yaşayacaksınız bu Dolunayı, daha önceden bilmediğiniz bir hastalığınız bu Dolunay’ın etkisiyle açığa çıkabilir.

Muhtemelen baş bölgenizde olabilecek bir sağlık sorunu söz konusu olabilir.

Ayrıca ev konusu olarak baktığımızda bu sadece sizin değil varsa evcil hayvanınızla ilgili bir sağlık sorunu olarak ta gündeme gelebilecek bir problem olabilir.

İş arkadaşlarınız veya astlarınız olarak çalışan kişilerle ilgili bazı yeni gerçeklerle de yüzleşebilirsiniz.

Boğa ve yükselen Boğalar 5

Varsa eğer çocuklarınızla ilgili bazı konular açığa çıkabilir. Bunlar tembellikle alakalı olabilir. Aşırı keyfe düşkünlük yüzünden oluşan sorunlar açığa çıkabilir.

Spor yaparken boyun bölgesinden bir kaza olayı açığa çıkabilir. Veya boyundaki bir problemin spor yapmaya engel olduğu konular açığa çıkabilir.

Aşk hayatınızla ilgili, aşkınızla ilgili bazı konularda açığa çıkmalar olabilir.

Hobileriniz ve keyif aldığınız konularla ilgili olarak yeni hobiler edinebilir, yeni bir takım hobiler edinebilirsiniz. Yeni ilgi alanlarınız açığa çıkabilir.

İkizler ve yükselen İkizler 4

Siz bu Dolunay’ı atalarınızla ilgili veya anne ve babanızla ilgili alanda yaşayacaksınız. Atalarınızla ilgili bir takım bilmediğiniz bilgilere bu Dolunayın etkisi ile ulaşabilirsiniz. Daha önceden gizli olan bir takım konuların açığa çıktığı bir Dolunay olabilir. Bu açığa çıkan konular hızla kulaktan kulağa yayılan bilgiler olabilir.

Yengeç ve yükselen Yengeçler 3

Yakın çevreniz kardeşleriniz veya kuzenlerinizle ile ilgili alanda eğitim, ticaret, medya ve reklam sektörüyle ilgili bir takım yeni fırsatlar açığa çıkabilir.

Medya ve basın dünyasında bazı hareketlenmeler bilinmeyen bazı konuların açığa çıktığı bir Dolunay olabilir.

Bazı güvenlik konuları, askerlerimizle ilgili durumlar basında gündemi hazırlayabilir.

Aslan ve yükselen Aslanlar 2

Bu Dolunay ile maddi ve manevi değerlerinizle ilgili olarak bir takım yeni konuların açığa çıkmasını yaşayabilirsiniz. Daha önceden hiç bilmediğiniz ve bazı değerlerinizin olabilir bunlar. Küçük taşınır varlıklarınız da olabilir.

Başak ve yükselen Başaklar 1

Bu Dolunay sizin birinci evinizde gerçekleşiyor. Dış görüntünüz ve imajınızla ilgili bir takım eleştirilere maruz kalabilirsiniz. Mükemmelliği yakalamak adına, sizde kendinizi analitik bir göz ile incelemeye alabilirsiniz. Daha önceden hiç farkında olmadığınız konuları duyacağınız eleştirilerle açığa çıktığını görebilirsiniz.

Terazi ve yükselen Teraziler 12

Bu Dolunay’da Terazi burçları kendi kişisel gelişimleri ile ilgili bazı konular açığa çıkabilir.  Özellikle ilişkilerle ilgili bazı gizli olan durumlar açığa çıkabilir.

Bir takım yüzleşmelerin yaşanması söz konusudur. Kişinin kendi kendine kabul etmesi gereken durumlar olabilir.

Bu Dolunay sizin iç Dünya’nızı aydınlatacak. Gizli olan hiç bir şey kalmayacak. Artık halının altına süpürdüklerinizle yüzleşme zamanı…

Akrep ve yükselen Akrepler 11

Siz bu Dolunay’ı sosyal çevreniz olan onbirinci evinizde yaşıyorsunuz. Üye olduğunuz gruplar, dernekler, faaliyet gösterdiğiniz gruplarda bazı yeni konular açığa çıkabilir. Bunları daha önceden bilmiyor olabilirsiniz.

Yay ve yükselen Yaylar 10

Kariyer yaşamınızla ilgili bir Dolunay yaşayacaksınız. İş yerinizde üst düzey yöneticilerle ilgili bir takım konuların açığa çıkacağı bir Dolunay olabilir bu. Muhtemelen yurtdışı işlerle ilgili bazı konular gündeme gelebilir.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar 9

Oğlaklar bu Dolunay’ı dokuzuncu evlerinde yaşıyorlar. Dolayısı ile; yabancılar, yurtdışı konuları, yüksek eğitim ile ilgili konular, inanç ve felsefe, ticaret gibi diğer dokuzuncu ev konularınızla ilgili açığa çıkan şeyler gündeme gelebilir.

Kova ve yükselen Kovalar 8

Bu Dolunay Kovalar için finansal konularla ilgili bir Dolunay olacak. Dolayısı ile alacak verecek konuları, ödemeler, krediler, borçlar bu dolunayda kovaların açığa çıkan konuları olacak.

Balık ve yükselen Balıklar 7

Balık burçları bu Dolunay’ı yedinci evlerinde yaşıyorlar. Dolayısı ile eş ve partner ile ilgili bazı açığa çıkacak olan konular yaşanabilir.

Ayrıca yedinci ev bize karşıt duran kişileri de anlattığından bu Dolunay size bazı düşmanlarınızı da gösterebilir.  Bu düşmanlar bugüne kadar farketmediğiniz eş veya partneriniz tarafından olan düşmanlarınız da olabilirler.

Sağlıkla

Oylarınızı Sosyal Medya\'da Paylaşın


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER
  • Harika
  • Çok Güzel
  • İyi
  • İdare Eder
  • Kötü
  • Berbat

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap