Astroloji

11 Şubat ay tutulması

 

 

11 Şubat Ankara saati ile 03:32’de Ay Aslan burcunda 22°28’ Aslan Kova 3-9 aksında bir Ay tutulması gerçekleşecek.

 

Ay tutulmaları Ay ile Güneş’in karşı karşıya geldiği aynı Dolunay zamanında olduğu gibi insan üzerinde daha çok psikolojik etkilerini ortaya çıkaran kadersel olayları anlatır. Çünkü tutulmalarda Ay düğümleri bu konumlanmalara eşlik eder.

Sonuç olarak kadersel yaşayacağımız olayları anlattığından önemlidir.

Ay tutulmaları da aynı zamanda Dolunaylarda olduğu gibi; sonlanmaları, bir neticeye bağlamayı ve “gizli” olanı açığa çıkarmayı amaçlar.

Dolunaylarda Ay’ın çekim kuvveti nedeniyle Dünya üzerinde ki sularda yükselme görüldüğü gibi; insan vücudundaki vücut sıvılarımızda yükselme gözlenir. Bunların değerlerinde farklılıklar yapılan tıbbı araştırmalarda da görülmüştür. Dolayısı ile, bu günlerde, gergin ve stresli oluruz.

Bazen uykusuz geçirdiğimiz geceler; Ay’ın bu yüksek enerjisini htiğimiz gecelere rastlarlar.

Sonuç olarak AYTUTULMALARI da Dolunaylar gibi benzer etkiler gösterirler.

Bu Ay tutulması Aslan- Kova askında Aslan burcunda gerçekleşecek.

Aslan burcu: Kimlik, şuurlu tarafımız, organizasyon becerimiz, otoritemiz, egomuz ile alakalıdır.

Yaptıklarımızla kişi olarak ailemizden arkadaşlarımızdan  ve  yakın çevremizden onaylanmak isteriz.

Ülke liderleri olarak ta, bu onay diğer ülkelerden beklenir. Ancak aksi durumda, bu durum kimlik kaybı, gücünü yitirme ve büyük üzüntü olarak yansır.

Tutulma 9. Evde gerçekleşiyor.

9.EV: Yurtdışı, yabancılar, yüksek eğitim ve akedemisyenler. Din, ilahiyat ve din adamları, hak, hukuk adalet ve yasalar, ticaret ve logistik, yabancı ülkeler, türizm, seyahatler ile ilgilidir.

Dolayısı ile tüm bu başlıkları, konu eden bir Aytutulması yaşayacağız.

 

HALK

 • Yüksek eğitim alanında, dini alanda bir kimlik kazanmak amaçlı olarak, organizasyonlar yapabilir.
 • Hukuk ve adalet için halk kendini otaya koyabilir.
 • Yurtdışı ile ticaret konularında inisiatif alaıp, kendini ortaya koyabilir.
 • Mülteciler konusunda müttefik ülkeler ve organizasyonlar tarafından yaptıkları ile (aldığı sorunluluklarla), takdir görmek istiyor olabilir.
 • Müttefik ülkeler ve üye olunan AB, NATO veya G20 gibi organizasyonlar tarafından ülkenin maddi durumunu değişime uğratacak, yeniden yapılandırmaya götürecek yaptırımlar uygulanabilir.

 

İKTİDAR (MC 02°32’ yöneticisi VENÜS 05°20’ IC noktasında).

 • Bu da iktidarın düşüşte olduğu anlamına gelebilir.
 • Ülke içinde terör olayları görülebilir.
 • Vatan toprakları için bir mücadele söz konusu olabilir.

*

11 ŞUBAT AY TUTULMASININ TÜRKİYE’YE ETKİSİ

11 Şubat Ankara saati ile 03:32’de Ay 22°28’ Aslan burcunda gerçekleşen bu  AYTUTULMASI, Türkiye’nin 3.evinde 3-9 aksında gerçekleşecek.

 

AYTUTULMASI Türkiye’nin Nt NEPTÜN üzerinde gerçekleşecek (3.ev)

 • Basın, gazeteciler, öğretmenler, eğitim hayatı ile gilgi bir açığa çıkışların yaşanacağı bir AYTUTULMASI yaşanabilir.
 • Yüksek eğitim alanında, akademisyenlerin, din adamlarının muhtemelen ilahiyatçılarının da yaşayacakları kayıpları konu eden bir Ay TUTULMASI yaşanabilir.
 • İktidar alanında ani beklenmedik bir kayıp söz konusu olabilir.
 • Kriz ve kaos sonucu iktidarda kayıplar görülebilir. Fedakarlıklar söz konusu olabilir. Veya bazı iktidarda olan kişilerin kurban edilmesi durumları yaşanabilir.
 • Diğer taraftan NEPTÜN ile kavuşan Tutulma, yakın çevremizde özellikle iktidar ve yönetim için (Neptün Tepe noktasını ve liderleri yönetiyor) dolayısı ile AY da “Dünya astrolojisinde” HALK’ı anlattığından; HALK’ta, netleşememe, kafa karışıklığı ve içgüdüsel hislerimizin (muhtemelen referandum ve tüm 3. ev konularında) bizi yönlendireceğini gösteriyor.
 • Yurtdışı ile ticaret konuları, yabancılarla yapılan işlerde bazı kayıplar söz konusu olabilir.
 • Tutulma burç bazında bakıldığında Türkiye’nin ekonomik durumunu, sahip olduklarını ve maddi ve manevi değerlerinin de açığa çıkacağı bir tutulmayı anlatıyor.

Bu alanda Ülke durumunu açığa çıkaran Tutulmadan itibaren aktif olan 6 aylık bir süreçten söz edebiliriz. “HALKIN MALI” (AY 2.ev ile W.Sign sistemine göre) olan konular ile gözler önüne serilen durumlar bu ilkbaharın önemli gelişmeleri arasında.

 

Kısaca, AY’ın (HALK), TÜRKİYE’nin tepe noktasını ve iktidarı yöneten NEPTÜN ile kavuşumda olması, bu AY TUTULMASI’nın;

 • Hem HALKI
 • Hem de İktidarı ve LİDERLERİ zorlayacak ve kadersel sonuçlar doğuracak olaylar yaşanacağını düşünebiliriz.

 

 

11 Şubat 2017 AY TUTULMASININ burçlarımıza etkisi.

Koç ve yükselen Koçlar 5

Yeni aşk ve yeni bir başlangıç.

Koçlar; 11 Şubat Ankara saati ile 03:32’de Ay 22°28’ Aslan burcunda gerçekleşen bu  AYTUTULMASI’nı; çocuklar, aşklar, yetenekler ve hobileriniz alanında yaşıyor olacaksınız.

Çocuklarınızla ilgili kararsız kaldığınız henüz netleşemediğiniz bazı konularda bu tutulmadan sonra bir karara varabilirsiniz. Aşklarınızla ilgili bilmediğiniz bir takım konular tutulma sonrası açığa çıkabilir.

Sizin daha önceden farkında olmadığınız bir yeteneğinizi değerlendirmek ile ilgiliyeni adımlar atabilirsiniz.

*

Boğa ve yükselen Boğalar 4

Evim benim sarayım.

Boğalar; 11 Şubat Ankara saati ile 03:32’de Ay 22°28’ Aslan burcunda gerçekleşen bu  AYTUTULMASI’nı; ev, aile ve ebeveynler alanında yaşıyorsunuz.

Dolayısı ile; eviniz ile ilgili tutulma öncesi netleşmemiş düşünceleriniz, tutulma sonrası bir karara varmanıza yardımcı olacak. Bilmediğiniz bazı konular açığa çıkış ile netlik kazanmanıza neden olabilir.

Evinizin görüntüsü ile ilgili bir dekorasyona da karar verebilirsiniz.

Anne ve babanızla ilgili bilmediğiniz veya sizin için net olmayan bazı konular tutulma sonrası netlik kazanabilir.

Her şekilde tutulmadan sonra sağlam şekilde ayaklarınızın yere basmasını sağlayacak kararlar alacaksınız.

*

İkizler ve yükselen İkizler 3

Et tırnaktan ayrılmaz.

İkizler, 11 Şubat Ankara saati ile 03:32’de Ay 22°28’ Aslan burcunda gerçekleşen bu  AYTUTULMASI’nı; kardeş, kuzen, komşu gibi yakın çevrenizi içeren konular alanında yaşıyor olacaksınız.

Dolayısı ile; fikirlerinizle ve sözlerinize kendinizi ortaya koyduğunuz yakın çevrenizde dikkatleri üzerinize çekeceğiniz bir Ay Tutulması yaşayacaksınız. Bir takım fikir ve düşüncelerinizi kendinizi ortaya koyarak ifade ediyor ve açıklıyor olacaksınız.

Ayrıca eğitim, ticaret ve medya sektörüyle de ilgili bir Ay Tutulması olacağından bu alanlarda bir takım açığa çıkan durumlardan da söz edebiliriz.

Bu Tutulmanın etkisi ile belki bu güne kadar kararsız kaldığınız, medya, eğitim ve ticaret alanında henüz netleşmemiş fikirler bir sonuca bağlanmış olacak.

*

Yengeç ve yükselen Yengeçler 2

“Kazanacağım” anahtar kelime.

Yengeçler, 11 Şubat Ankara saati ile 03:32’de Ay 22°28’ Aslan burcunda gerçekleşen bu  AYTUTULMASI’nı; maddi ve manevi değerleriniz alanında yaşayacaksınız.

Dolayısı ile; maddi alanda netleşmemiş olan durumlar, “neyi ne şekilde yapayım ?” düşüncesi artık bu Ay tutulması ile netleşir ve açığa çıkan konular ile bir karara varmanızı kolaylaştırır nitelikte olacak.

Ay tutulması ile açığa çıkan konular sizin hassas tarafınıza dokunabilir. Kendinizi tutulma esnasında huzursuz hissedebilirsiniz.

*

Aslan ve yükselen Aslanlar 1

Yeni bir ben !

Aslanlar, 11 Şubat Ankara saati ile 03:32’de Ay 22°28’ Aslan burcunda gerçekleşen bu  AYTUTULMASI’nı; kendiniz ve imajınız alanında yaşacaksınız.

Dolayısı ile; bu Ay tutulmasında karakteriniz ve kimliliğiniz ile ilgili daha çok sizi tanınır yapan olaylar söz konusu olup, toplum önünde ki kimliğini açığa çıkacak olaylar yaşanabilir. Bununla  birlikte  sağlam, ayakları yere basan bir duruş sergileyebilirsiniz.

Kalp sağlığınızla ilgili de dikkatli olmanız gerektiği anlaşılıyor haritadan Aslanlar için .

*

Başak ve yükselen Başaklar 12

Mutluluğun anahtarını bu kendi iç dünyanıza açılan kapıyı açarak kullanıyorsunuz.

Başaklar, 11 Şubat Ankara saati ile 03:32’de Ay 22°28’ Aslan burcunda gerçekleşen bu  AYTUTULMASI’nı; iç dünyanız ve kişisel gelişim alanınızda yaşayacaksınız.

Dolayısı ile kendi kişisel gelişiminizde aldığınız kararlarda bir netlik kazanacak. Kişisel gelişim ile ilgili her detayı tek, tek inceleyeceğiniz bir süreç yaşadınız muhtemel. Bu Ay tutulmasından sonra bu oluşumunuzla ne kadar hazır olduğunuz konusunda bir netlik kazanabilirsiniz. Yada kendinizde eksik gördüğünüz alanları belirler ve bu yönlerinizi geliştirmek üzere bir izolasyon sürecine daha karar verebilirsiniz.

*

Terazi ve yükselen Teraziler 11

Hayır kurumunda başkan olup organizasyon becerinizi göstereceksiniz.

Teraziler, 11 Şubat Ankara saati ile 03:32’de Ay 22°28’ Aslan burcunda gerçekleşen bu  AYTUTULMASI’nı; sosyal çevrenizde ve arkadaşlarınız alanında yaşayacaksınız.

Sosyal çevrede üye olduğunuz gruplarda, hayır kurumlarında, sosyal çevredeki arkadaşlarınız içinde ilişkiler konusunda bir netleşme ve gizli olan bir takım ilişkilerin açığa çıkışı ile “ne yapmak istediğiniz”  konusunda netleşebilir ve ona göre adım atabilirsiniz.

Hak, hukuk, adalet ve karşınızda ki kişinin hakkına saygı bu Ay tutulmasında sizin konunuz oluyor.

*

Akrep ve yükselen Akrepler 10

Bu tutulma sonrası “gizemli” duruşunuzla  karizma kazanacaksınız.

Akrepler, 11 Şubat Ankara saati ile 03:32’de Ay 22°28’ Aslan burcunda gerçekleşen bu  AYTUTULMASI’nı; kariyer ve toplum önünde sergilediğiniz duruşunuz alanında yaşayacaksınız.

Kariyer alanınızda,  otoriteniz  ile gizli kalmış bir takım gizemli konuların açığa çıkışını yaşayabilirsiniz. Kariyeriniz ile ilgili netleşmemiş konular bu  tutulma sonrası netleşebilir ve bu sayede bir karara varabilirsiniz.

*

Yay ve yükselen Yaylar 9

Seyahatler, yüksek eğitim ve yurtdışı ufuktan belirir.

Yaylar, 11 Şubat Ankara saati ile 03:32’de Ay 22°28’ Aslan burcunda gerçekleşen bu  AYTUTULMASI’nı; yüksek eğitim, eğitmenlik,  inançlarınız, hukuk, ticaret ve yurt dışı konuları alanında yaşayacaksınız.

Yüksek eğitim alanınızda, kararsız kalmış olabilirsiniz. Tutulmanın etkisi ile fikirleriniz netleşir ve ne yönde gitmeniz gerektiğinin kararına varabilirsiniz. Belki yurt dışında bir eğitim düşücesi ile karar aşamasına gelebilirsiniz.

Hayatınızda yurtdışı ile ilgili veya yurtdışı ile yaptığınız ticaretle ilgili bir takım açığa çıkan konular ile netleşebilirsiniz.

*

Oğlak ve yükselen Oğlaklar 8

Sağlam ve kalıcı kararlar ile ortaklıklarınızı şekillendirebilirsiniz.

Oğlaklar, 11 Şubat Ankara saati ile 03:32’de Ay 22°28’ Aslan burcunda gerçekleşen bu  AYTUTULMASI’nı; ortaklarınız ve başkaları üzerinden elde ettiğiniz gelirleriniz alanında yaşayacaksınız.

Ortaklarınız, kredileriniz ve ödemeleriniz ile ilgili bilmediğiniz bir borç tutulma sonrası açığa çıkabilir.

Netleşmemiş bir miras olayınız bu tutulmanın etkisi ile açığa çıkabilir.

*

Kova ve yükselen Kovalar 7

Evlilikler şekilleniyor.

Kovalar, 11 Şubat Ankara saati ile 03:32’de Ay 22°28’ Aslan burcunda gerçekleşen bu  AYTUTULMASI’nı;  partner ve açık düşmanlar evinizde yaşayacaksınız.

Dolayısı ile eşiniz ile aranızda netleşmemiş bazı olaylar bu tutulma sonucu açığa çıkan olaylarla bir karara varabilirsiniz.

Açık düşmanlarınızın kimler olduğunu bu Ay tutulması size gösterir.

*

Balık ve yükselen Balıklar 6

Sağlıklı yaşam için kesin kararlar alıyorsunuz.

Balıklar, 11 Şubat Ankara saati ile 03:32’de Ay 22°28’ Aslan burcunda gerçekleşen bu  AYTUTULMASI’nı; sağlık iş yeriniz, günlük rutin işleriniz, iş arkadaşlarınız, yardımcılarınız ve evcil hayvanlarınız ile ilgili alanda yaşayacaksınız.

Dolayısı ile; daha önceden bilmediğiniz  bazı sağlık sorunlarınız ile ilgili bu tutulma bazı sorunlar açığa çıkarabilir. Bu nedenle sağlığınızı ilgilendirecek bir takım kararlar alabilirsiniz.

*

 

Sağlıkla

Özlem Çetinkaya YILMAZ

Oylarınızı Sosyal Medya\'da Paylaşın


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER
 • Harika
 • Çok Güzel
 • İyi
 • İdare Eder
 • Kötü
 • Berbat

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap