Astroloji

“Yepyeni Bir Ben İçin, İlk Adım” 28 Mart Yeni Ay!

 

 

Ankara saati ile saat 05:57’de Ay Güneş kavuşumu dediğimiz; YENİAY  07°37’/Koç burcunda 1. evde meydana geliyor. 

 

28 MART YENIAY’I

 

YENIAY: Yeni başlangıçları ve konuların, yepyeni niyetlerinin gökyüzüne tohumlarının atıldığı anları anlatır. Yeni başlangıçlardır.

KOÇ: Zodyağın ilk burçu olduğundan, Koç için burçlar kuşağının bebek burcudur diyebiliriz. Heyecanlı, meraklı, sabırsız oluşu da, bir çocuk ruhu ile her şeye merakla yaklaşması da bundandır. Olayların sonunu düşünemez. Heyecanla aklına geleni yapmaya koyulur. Çoğu zamanda, etraflıca düşünemediğinden zarar görür.

Askerler, polisler, silah kullananlar, cerrahlar, kasaplar, neşter veya bıçak gibi kesici alet kullananlar, sporcular, boksörler, eskirim gibi kılıç kullananlar, her türlü vücut eforuna dayalı çalışanlar, demir işçileri, manipülatörler, suçlular bu burç tarafından temsil edilir.

Dolayısı ile tüm bu meslek dallarını da ilgilendiren bir takım yeni başlangıçlardan söz edebiliriz.

1.EV: İmajımız, dışa verilen mesaj, kimlik, görüntü, başkaları tarafından nasıl algılandığımız konuları ile ilgili bir evdir.

Dolayısı ile bu YENİAY; hem birinci ev, hem Yeniay, hem de koç burcunda oluşundan ve 1.evde stelyum halinde diğer gezegenlerle kavuşumda olduğundan;

VENÜS/Koç ile kavuşumda olduğundan; “ilişkiler, diplomasi ve finansal alanda”,   yepyeni başlangıçları anlatıyor.

 • Muhtemelen bozulan ilişkileri, yepyeni başlangıçlar takip edecek.
 • Finansal alanda, yepyeni kaynaklar veya yepyeni iş projelerinin başlangıçları yapılabilir.

Sağlığınızla ilgili olarak; kafa ve baş bölgesinin hassaslaşacağı, baş ve diş ağrılarının tetiklenebileceği durumlar da söz konusu olabilir. Ayrıca yanıklara, kesiklere, kazlara karşı da önlem alınması gereken bir durum söz konusudur.

Sık, sık bu konulara maruz kalıyorsanız, sakarlıklarınız varsa; “önlem” amaçlı bir takım korunma adına yeni başlangıçlar yapılabilir.

Daha çok “biz” yerine “ben” odaklı olan, bir takım yeni adımlar atabilirsiniz. Bencilce tasarlanan bir süreç olacaktır.

Bu nedenle partnerin veya ortağınızın, ikinci plana düştüğü hatta hayatınızda önemini yitirdiği bir süreçten söz ediyorum.

Dolayısı ile bu kendinize odaklı olan yeni başlangıç ve imaj çalışmanız, yeniay’dan sonra retro olan gezegenlere de bakılırsa, özellikle iletişim alanında bir takım değişim dönüşümleri anlatıyor.

Örneğin: dış bozukluğu yüzünden iletişim sorunu olan biri dişlerini yaptırma kararı alabilir. Ancak burada şu hatırlatmayı yapmak istiyorum. “Güzellikleri” temsil eden Venüs gezegeni halen retroda ve böyle radikal değişikler için Nisan’ın son haftasını beklemenizi tavsiye ederim.

 

YENİAY’ı takiben; 2017 yılına yayılan enerji şu yönde olacak.

MERKÜR: 11 Nisan’da retroya başlıyor. Dolayısı ile 9 Nisan ile 4 Mayıs arası problemli çalışacağından iletişimde sorunlar yaşanabilir. (sakarlıklarınız artabilir)

SATÜRN: 5 Nisan’da retroya başlıyor. 26 Ağustos’a kadar, “hayatımızı disipline etme” anlamında bazı yeni adımlar atabilirsiniz.

PLÜTO: 19 Nisan’da retroya başlıyor. 30 Eylül’e kadar mevcut sistemin yıkılıp; değişim ve dönüşüm yolunda problematik çalışacak. Dolayısı ile bu konuyla ilgili olarak bir takım yeni adımların atılacağı söz konusu.

Geçmişe yönelik kurulan iletişimler ile ilgili kalıcı değişim ve dönüşümlere neden olacak bir zaman dilimine adım atılacak.

RETRO olan VENÜS: 16 Nisan’da düz hareketine döneceğinden, 40 günlük retro sürecinde bozulan, ilişkiler, diplomasi ve finansal durum düzelmeye başlayacak.

AYDÜĞÜMLERİ: 28 Nisan’da “Aslan – Kova” aksına geçiyor. Kadersel olarak yepyeni bir döneme adım atılıyor.

Yeni başlangıçların yapılacağı, daha önceden bir benzerinin görülmediği, farklı bir zaman dilimi bu.

Yeniay’da “yeni başlangıç” temalarının tüm bu retroları da konu edeceğini söyleyebiliriz.

Dolayısı ile kökten değişim dönüşümlere, hayatımızı disipline edebilecek yaptırımlar gelişebilir.

 

 

SABİT YILDIZLAR:

 

 • YENIAY/07°37’Koç kavuşum ALGENIB 09°09’/Koç:

 

Yeniay ALGENİB Sabit yıldızı ile 2orb fark ile kavuşuyor.

Merkür-Mars karakterindedir.
Etkisi talihsizlik.

 

YILDIZIN ETKİSİ: Tutku, kibir, sezgi, coşku, kötü yargı, yanlış karar, iftiraya uğrama, gemileri ve okyanusları ilgilendiren olaylar. Propoganda ve kışkırtmaya müsaitlik.

 

Yeniay ile birleşen bu sabit yıldız, olumsuz olan etkilerini 8. ev üzerinden gösteriyor.

Olayların sonunu iyi görülemediği halde; çoşku, tutku, kibir ve kapris  nedeniyle; alınabilecek yanlış kararlar yüzünden olumsuz sonuçlar yaşanabilir.

“Kışkırtmaya” yönelik uygulanabilecek propoganda nedeniyle; bazı askeri hareketlilikler gelişebilir.

8.ev aynı zamanda ölüm evi olduğundan; sonu ölümlerle sonuçlanabilen olayların içine çekilebilir dünya.

Özellikle “gereksiz cesaret gösterilerine” girişilmemesi gerekmektedir. Çünkü olayların sonunu görmek mümkün değildir.

Coşkuya kapılıp manipülasyona yenik düşmek muhtemeldir.

Bir diğer taraftan bu ev ile ilgili olarak “gelir gider dengesi” ile ilgili olaylar gelişebilir. “Ekonomik kriz” söz konusu olabilir.

Yaratılmak istenen yeni kaynaklar beklenen sonucu doğuramayabilir veya sonu beklediğiniz gibi olmayabilir.

 

Denizler üzerinde gelişebilecek bir kaza; (muhtemelen havanın bozulmasından dolayı) ölümle sonuçlanması söz konusu olabilir.

Deniz üzerinde petrol sızıntıları yaşanabilir.

 

 

 • ASC/17°23’Balık kavuşum HOMAM 16°09’Balık:

 

Mars Merkür karakterinde

 

YILDIZIN ETKİSİ:  Sezgi, kapris, hırs, kibir ve kötü kararlar verme dünya astrolojisinde, gemiler, deniz ve hava değişiklikleri ile ilgili olaylar.

 

 

 • ASC/17°23’Balık kavuşum FUM ALSAMAKAH 18°35’Balık:

 

YILDIZIN ETKİLERİ: Yangınlar, patlamalar, petrol sızıntıları, savaşlar, salgın hastalıklar, uçak kazaları, cinayet eylemleri, katliamlar, büyük fosil kalıntıları, gizli şeylerin gün yüzüne çıkması, alkolizm, madde bağımlılığı, işitme problemleri, allerjiler, ruhsal rahatsızlıklar.

 

 

 

 • MARS/12°57’Boğa paralel SUALOCIN 17°36’/Kova:

 

YILDIZIN ETKİSİ: Etkileyici bir karakter aynı zamanda naiflik, bir yanda çocuksu bir çekingenlik, diğer yanda aşırı güven.

 

 

Sabit yıldızlar kaynak: Sabit yıldızlar/ G.Erkılıç, Tetrabiblos/D.Yılmazer, Pillars Destiny/A.İImsıragıc

***

 

28 MART YENIAY’IN TÜRKİYE’YE ETKİSİ

 

28 Mart 07°37’/Koç burcu Yeniay’ı Türkiye’nin 10.evinde ve 11. burcunda gerçekleşiyor.

Yeniay Türkiye haritasının 10.evinde gerçekleşiyor ve 11. evi yönetiyor.

Yeniay Türkiye haritasının Chiron’unun üzerinde gerçekleştiğinden,

 • Ya almış olduğu yaraları sarmak üzere bir takım yeni başlangıçlar
 • Ya da bu Yeniay’da alınacak kararlar ve yapılacak yeni başlangıçların yara verecek türden olabileceğini düşünebiliriz.

Bu Yeniay Türkiye için;  iktidar ve ülke yöneticilerinin özellikle “diplomasi” (Yeniay kavuşum Venüs) alanında müttefik ülkeler (11.ev) ve üye olduğumuz gruplarla (NATO, BM gibi) bir takım yeni başlangıçlarla ilgili.

Hem finansal alanda; hem de diplomatik alanda bir takım yeni uygulamalar söz konusu.

Özellikle Yeniay’dan sonra tek, tek retro olacak olan gezegenlerle geçmişe yönelik konularda geleceği kadersel olarak şekillendirecek bir takım kalıcı bir değişim dönüşümler yıla yayılarak etkilerini göstereceği anlaşılmakta.

Müttefikler cephesinde aniden birden gelişen bazı olaylar, “kararlar ve anlaşmalar konusu” Türkiye’nin yeni gündemini oluşturabilir.

Ayrıca bu Yeniay’da Türkiye’nin açık düşmanlar evi olan 7.evine düşen Plüto ile, açık düşmanlarımızın bir değişim dönüşüm içinde olacakları, yani düşman çevresinde, dost olanlar düşman, düşman olanlar dost olabileceği bir değişim dönüşümden bahsedilebilir.

Fakat bu “açık düşman” olarak gözükeceklerin, her ne şekilde olursa olsun, güçlü oldukları, manipülasyon yapabilen, gözü kara oldukları açık.

Bu açık düşmanlarımızı gösteren Plüto’nun dispozitörü de 6. evimize düşen Satürn…

Oldukça önemli olan olayların yaşanacağı, bir takım adımların atılacağı bit Yeniaydan söz ediyoruz.

Geleceğe yönelik, yeni adımlar, yeni kararlar, yeni başlangıçlar kadersel olarak (28 Nisan’dan sonra) devreye giriyor diyebiliriz.

(Çünkü Aydüğümleri de Aslan Kova aksına geçmiş olacak.)

 

 

28 MART YENIAY’IN  BURÇLARINIZA ETKİSİ

 

Koçlar ve yükselen Koçlar 1

28 Mart Yeniay’ını Koçlar kendi imajları olan birinci evlerinde yaşayacaklar. Kendi dış görünüşleri ile ilgili, dışarı verdikleri mesajla ilgi bir takım yeni başlangıçlar yapabilirler.

Ayrıca Koçlar için, özellikle baş bölgesinde bir takım imaj çalışmalarının yeni kararları alınabileceği durumlar söz konusu olabilir.

Örneğin bir diş protezi buna en basit örnek olabilir. Ancak hatırlatmak istedim bir konu var. Güzellikle temsil edilen Venüs gezegeni 19 Nisan’a kadar retroda. Yani sağlık yönünden aşırı rahatsızlık vermiyor ise, estetik yönden de mutlu bir sonuç alabilmeniz için böyle bir müdahaleyi Venüs retrosunun biteceği Nisan sonlarına bırakmanız daha yerinde bir karar olur.

Boğalar ve yükselen Boğalar 12

28 Mart Yeniay’ını Boğalar kendi “kişisel gelişim” alanları olan onikinci evlerinde yaşayacaklar. Özellikle bilinçaltı çalışmalarında, meditasyon, ibadet gibi ilgi duydukları bu alanlarda bazı yeni kararlar alabilir ve yeni bir başlangıçın kararını alabilirler.

Bir takım gizleme ihtiyacı duydukları konuları yeniden gözden geçirip bu alanda yeni adımlar atabilirler.

Her şekilde bu süreç bir müddet inzivaya çekilip, kendi kendinize kalmak isteyebileceğiniz bir dinlenme ve kendinizi şarj etme süreci olarak ta görülebilir.

 

İkizler ve yükselen İkizler 11

28 Mart Yeniay’ını İkizler, üye oldukları gruplar, dernekler, klupler ve sosyal alanda kendilerini ait ettikleri gruplar alanı olan onbirinci evlerinde yaşanacak. Tüm bu gruplar İkizler için yeniden gözden geçirilecek ve bir çeşit elemeden geçecek. Sonuç olarak bir takım yeni başlangıçlarda yapmak üzere sosyal alanda bazı yeni adımlar atılacağı bir Yeniay oluyor bu sizin için.

 

Yengeçler ve yükselen Yengeçler 10

28 Mart Yeniay’ını Yengeçler kariyer ve toplum önünde duruşunu gösteren onuncu evlerinde yaşayacaklar. İş yerinizde kariyerinizle ilgili alanda yepyeni bir başlangıcın adımını atabileceğiniz bir yeniay olacak bu sizin için. Yeni bir adım atmaya niyet edebilir ve bununla ilgili Gökyüzünde ilk olarak hilal’i incecik gördüğünüz gece bu niyetinizi hayal edebilir ve düşünceyi gökyüzüne ekebilirsiniz. Bu konu ile ilgili gelişmeleri takip eden 15 gün sonra görmeye başlayacaksınız.

Bu şekilde toplum önünde ki duruşunuzla da ilgili, korumacı kollayan ve milliyetçi bir tavır sergileyebilirsiniz.

 

Aslan ve yükselen Aslanlar 9

28 Mart Yeniay’ını Aslanlar yüksek eğitim, yurtdışı, ruhani ve hukuksal konular olan dokuzuncu evlerinde yaşayacaklar. Organizasyon beceriniz ile yüksek eğitim konusunda yurtdışı bağlantılı olarak yeni bir adım atabilirsiniz.

Yurtdışına ruhani ve mistik bir seyahat planlayabilir ve bununla ilgili ilk adımları önümüzdeki günlerde atabilirsiniz.

 

Başak ve yükselen Başaklar 8

28 Mart Yeniay’ını Başaklar ortaklarından kazançları ve gelir- gider evi olan sekizinci evlerinde yaşayacaklar. Başaklar bu Yeniay ile ilgili ödemeleriniz konusunda yeni bir planlama yapıp yeni bir adım atabilirsiniz.

Kredi veya borçlarınızla ilgili bir planın adımlarını atabilirsiniz.

Yalnız finansal konuların Venüs retrosu 16 Nisan’da Venüs’ün düz hareketine dönmesiyle düzeleceğinin bilinmesi de gerekir.

Planlarınızı buna göre yapmanız yerinde olur.

 

Teraziler ve yükselen Teraziler 7

28 Mart Yeniay’ını Teraziler eş, partner ve açık düşmanlar evi olan yedinci evlerinde yaşıyorlar. Bekar olanlar evlilik ile ilgili yepyeni bir yola adım atmak için bir başlangıç yapabilirler.

Ayrıca evli olanlar evliliklerine yeni bir yön vermek için bir başlangıcın adımını atabilirsiniz.

Bozulan ikili ilişkileriniz 16 Nisan’da Venüs’ün direk hareketine dönmeye başlamasıyla ancak düzelmeye başlayacaktır.

Bilginiz olsun.

 

Akrepler ve yükselen Akrepler 6

28 Mart Yeniay’ını sağlık ve iş yeriniz alanınız olan altıncı evinizde yaşıyor olacaksınız. İş yerinizde astlarınız olarak çalışan insanlarla ilgili iş planı, adalet dengesi ve ilişkiler üzerine yeni bir adım atıp bir başlangıç yapabilirsiniz.

Yalnız 16 Nisan’a kadar ilişkiler gezegeni retroda olduğundan İlişkiler çok düzelemeyebilir. Bu nedenle Nisan sonuna kadar olayları gözlemleyip, planlar yapıp Nisan ortasından itibaren uygulamaya geçebilirsiniz.

 

Yay ve yükselen Yaylar 5

28 Mart Yeniay’ını Yaylar evli iseniz, çocuklarınız alanında veya bekarsanız aşk alanında yaşayacağınız hobiler ve keyif alanınızda yaşıyorlar.

Yepyeni bir aşka adım atabilirsiniz.

Süren ilişkilerde birlikte yapılacak bir seyahatin planını yapabilirsiniz.

Hobi alanında spor gibi, gezmek gibi yapmak keyif aldığınız hobilerinize yenilerini eklemek için bir başlangıç yapabilirsiniz.

Evli ve çocuklu olanlar için, çocuklarınızla ilgili hobiler, spor, seyahat ve sanat gibi konularda yeni bir olayın başlangıcını yapabilirsiniz.

 

Oğlak ve yükselen Oğlaklar 4

28 Mart Yeniay’ını Oğlaklar kökleriniz, aileniz ve yaşadığınız yer olan eviniz alanında yaşıyorsunuz. Yaşadığınız yer, eviniz ile ilgili inşaat gibi bir alanda yeni bir başlangıcın “düşünce” bazında ilk adımlarını atabilirsiniz.

Yalnız Venüs retroda olduğu içini; restorasyon veya dekor gibi olan olayları 16 Nisan sonrasına bırakmanız yerinde bir davranış olur.

 

Kova ve yükselen Kovalar 3

28 Mart Yeniay’ını Kovalar yakın çevreniz olan kardeş, akrabalar veya komşularınız gibi alan olan üçüncü evinizde yaşayacaksınız. Dolayısı ile kardeşlerinizle ilgili bir takım yeni konulara yeni adımlar atabilirsiniz.

Yepyeni bir eğitim kararı alabilirsiniz veya yakın çevrenizdeki kişilerin eğitim hayatları için bazı kararlar alabilirsiniz.

Bozulan ticaret ile olan faaliyetleriniz, 16 Nisan’da Venüs’ün direk hareketine dönmesiyle ancak düzelmeye başlayacaktır.

 

 

Balık ve yükselen Balıklar 2

28 Mart Yeniay’ını Balıklar maddi ve manevi kazanımlar evi olan ikinci evlerinde yaşayacaklar. Dolayısı ile yeni kaynaklar yaratma açısından bir takım yeni adımlar atıp, bazı yeni başlangıçların kararını alabilirsiniz.

Yalnız resmi adımlarınızı atmak için hem ilişkileriniz ve maddi açıdan düzelmesi için Venüs retrosunun biteceği, 16 Nisan sonrasına; hem iletişim açısından sorun yaşamamanız için 11 Nisan’da başlayıp 4 Mayıs’ta bitecek olan Merkür retro sonrasına bırakmanız daha doğru bir karar olacaktır.

Sanki gökyüzü size, “bekle biraz” diyor.

 

 

28 Mart Yeniay’ının beklenen etkileri bu şekildedir.

 

 

Sağlıkla

Özlem Çetinkaya YILMAZ

 

Danışmanlık:ozlemce@outlook.com

Oylarınızı Sosyal Medya\'da Paylaşın


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER
 • Harika
 • Çok Güzel
 • İyi
 • İdare Eder
 • Kötü
 • Berbat

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap