Astroloji

Özlem Çetinkaya Yılmaz’dan 9 Temmuz Dolunay’ı

9 Temmuz günü İstanbul saatine göre 07:08’de Oğlak burcunun 17°09’ 
derecesinde 6.evde 6-12 aksında bir Dolunay meydana geliyor.
DOLUNAY’lar hangi burçta gerçekleşecekse; bir süre önce karşıt burçta gerçekleşen Yeniaylar’ın sonuçlarıdır. Dolunay’da bir takım bilinmeyen olaylar açığa çıkar ve gözler önüne serilerek “bilindik” olurlar.
Dolunaylar;  Ay ile Güneş’in, Dünya’dan bakıldığında karşı karşıya gelmesi durumudur. Gökyüzü, Dünya’yı çevreleyen 360 derecelik bir uzay ise. Ay ile Güneş’in 180 derece ile  gelmesi durumuna Dolunay denir.
Dolunay esnasın Ay Güneş’ten aldığı ışığı Dünya‘ya yansıtır. Bu yansıma ile Ay’ın yeryüzünde o ana kadar görünmeyeni, bilinmeyeni aydınlattığı düşünülür. Dolayısı ile bu ışığın etkisi ile gizli olanlar açığa çıkar.
OĞLAK: Ciddi, disiplinli ve sistem olan işleri anlatır. Oğlak zamanlarında gerçekçi oluruz. Maddiyata önem verdiğimiz bir dönemdir. Her türlü işte sistem kurmaya gayret ederiz ve büyük bir ciddiyet ile ele alırız.
6.ev: Günlük rutin işlerimiz, iş yerimiz, iş arkadaşlarımız, astlarımız ve yardımcı olarak çalışanlarımız.
Ülkeler için ise: “tüm Uniformalı” çalışanlarımız. Memurlarımız. Güvenlik güçleri, polislerimiz, askerlerimiz, ordumuz, Hukukçularımız, avukatlar, doktorlarımız gibi çalışanları anlatır.
Bu Dolunay için tüm bu konuların gündeme geleceği bir Dolunay bekleyebiliriz.
Ülkemizin, memurları ve güvenlik güçleri ile ilgili; ciddi sistemli bir  yapılanmanın neler olduğu ile ilgili bir açığa çıkış söz konusudur.
Yapılan yapılanmanın neler olduğu ile ilgili, neler olduğu açıklanırken bazı gizli  durumların veya aleyhte olan durumların ise gizli kalacağını da anlayabiliyoruz (Güneş’in 12.ev konumlanması ile)
Dolunay’ın “Mısır Sınırları”nın Jüpiter olması nedeniyle; tüm bu adımların oldukça cüretkar ve abartılı şekilde ortaya konulacağını görebiliyoruz.
DOLUNAY’ın [(Ay+Plüto) +(Güneş+Mars)] Jüpiter ile kurduğu 90 derecelik açı ile bir T-Kare açı kalıbı oluşturuyor.
Bu da streslere ve gerilimlere neden olan enerjilerin aktif olduğu ve olayların abartıya müsait bir stressin açığa çıktığını söyleyebiliriz.
BU DOLUNAY’IN ŞİFRELERİ:
·        AY 17°09’/Oğlak (MS),  PLÜTO 18°00’/Oğlak Rx (MS)  ile kavuşumda (6.ev) ve JÜPİTER 14°29’/Terazi (MSile 90 derecelik açısal bağlantıda (4.evden).
·        GÜNEŞ 17°09’/Oğlak (MS),  MARS 22°39’/Yengeç (MS) ile kavuşumda (12.ev) ve JÜPİTER 14°29’/ Terazi ile 90 derecelik açısal bağlantıda (4.evden).
·        GÜNEŞ 17°09’/Oğlak (MS),  MARS 22°39’/Yengeç (MS) ile kavuşumda ve [NEPTÜN 14°07’/Balık Rx (MS:) + CHİRON 28°50’/Balık Rx(MS) ] ile 129 derecelik açısal bağlantıdalar.
·        ASC 03°19’/Aslan(MS) olup MERKÜR 05°39’/Aslan Rx (MS) ile kavuşumda (10. ve 3.evi bağlıyor)..
***
·        AY 17°09’/Oğlak (MS),  PLÜTO 18°00’/Oğlak Rx (MS)  ile kavuşumda (6.ev) ve JÜPİTER 14°29’/Terazi (MS) ile 90 derecelik açısal bağlantıda (4.evden).
·        GÜNEŞ 17°09’/Oğlak (MS),  MARS 22°39’/Yengeç (MS) ile kavuşumda (12.ev) ve JÜPİTER 14°29’/ Terazi ile 90 derecelik açısal bağlantıda (4.evden).
Dolunay güvenlik güçlerimizi anlatan alanda bir kriz ile yeniden yapılandırmanın olduğu konusunda açığa çıkan durumları anlatıyor.
Diğer taraftan Dolunay’ın doğası gereği ise otorite ile karşı, karşıya gelme durumu söz konusu. Otorite bir çeşit gizli kapılar ardından mücadele veriyor diyebiliriz buna.
(Burada otorite kişiler için, baba, öğretmen, patron, müdür kişinin kendisine otorite olan herhangi bir kişi anlaşılmalıdır..
Ülkeler için de yine otorite sözü geçen kişi olarak alınmalıdır. Bu ülke lideride olabilir veya sözü dinlenen herhangi bir otoriteden de bahsediliyor olabilir.)
Dolunay’ın ayrıca dip noktasında bulunan Jüpiter/Terazi ile, sert açısal iletişimde olması özellikle muhalefet ile hukuksal ve adalet konularında zorlanmaları gözler önüne sereceğini görüyoruz. Takip eden 15 gün için bu alanda zorlayıcı bir enerji aktif durumda.
Bu durumdan çıkış yolu olarak bakıldığında ise; çok fazla seçenek olmamakla birlikte 8 derecelik orb ile Satürn 22°50’/Yay Rx (MSimagfile_0000_0000_0000_2000_0000_0000_0220_0068) 5.evden bir çözüm olarak sinyal veriyor.
Bu da gençler, kadınlar ve çocuklarla ilgi hayat felsefesine, yüksek eğitime, sistemli bir yapılanmaya dikkat çekiyor.
Dolayısı ile gençlere yönelik yapılan gelişmelerde bir çıkış bulunabilir.
·        GÜNEŞ 17°09’/Oğlak (MS),  MARS 22°39’/Yengeç (MS) ile kavuşumda ve [NEPTÜN 14°07’/Balık Rx (MS:)+ CHİRON 28°50’/Balık Rx(MS) ] ile 120 derecelik açısal bağlantıdalar.
Otoritenin Chiron ve Balık ile uyumlu açısal bağlantısı altında özellikle yabancılar, yüksek eğitim ve hukuksal konuların açığa çıkacağı ve bu alanda alınan desteklerin gündeme geleceği bir Dolunay yaşanabilir.
Takip eden 15 gün içinde bu konularla ilgili bazı bilinmeyenlerin gündeme gelişi söz konusu olabilir.
·        ASC 03°19’/Aslan(MS) olup MERKÜR 05°39’/Aslan Rx (MS) ile kavuşumda (10. ve 3.evi bağlıyor)..
ASC yöneticisinin 12. evde oluşu ve bir takım mücadeleri gizli şekilde verdiğinin işaretini görüyoruz. Ayrıca Bir takım sözler ile dikkat çekmesi mümkün olduğu gibi. Bazı akitlerin anlaşmaların Dolunay açığa çıkarmaya yönelik bir enerji sunsa bile; yabancılar ve hukuksal alandan alınan destek ile bu anlaşmalrın gizli kalacağını görebiliyoruz.
SABİT YILDIZLAR:
·        AY 17°09’/Oğlak (MS), kavuşum RUKBAT 18°53’/ Oğlak
·        MARS 22°39’/Yengeç (MS), kavuşum POLLUX 23°26’/Yengeç
·        CHİRON 23°26’/Balık (MS), kavuşum SCHEAT  29°37’/Balık
·        AY 17°09’/Oğlak (MS), kavuşum RUKBAT 18°53’/ Oğlak
Kararlılık, güç, dayanıklılık, eğitim ve öğretim ilişkileri.
Mars ve .Güneş (Ay) doğasındadır.
Kararlı bir şekilde ortaya çıkış ce ciddiyet içinde bir sağlam duruş söz konusudur.
·        MARS 22°39’/Yengeç (MS), kavuşum POLLUX 23°26’/Yengeç
Spekülasyon, dalgınlık, cüret, astroloji, ölüm, afet. Utanmazlık, vurdum duymazlık, soğukkanlılık gibi davranış biçimlerini anlatır, horoskopta güçlü konumda ise gaddarlık, acımasızlık duygularını verir.
BU YILDIZIN DİĞER KADIM ASTROLOGLARA GÖRE ANLAMLARI:
BERNADETTE BRADY: Öğrenme ve keşif sürecinin acı veren tarafını gösterir.
(Bu anlamda düşünüldüğünde, Castor’un daha karanlık, daha pesimist tarafıdır).
Acı çeken sanatçı ve olayların, konuların her daha zor tarafına denk gelen kişidir.
Bu zorluklar, kişiyi batağa saplayan veya bozan bir duruma sürükleyebilir. Böylece kendisini sürekli ve çabayla aydınlığa ulaştırmaya çalışan kişi anlamı görülecektir.
[Brady: 1998:248]
ROBSON: Pollux, incelikli, kurnaz, espirili/nüktedan, korkusuz, cüretkar, vahşi ve ateşli bir doğa verirken boks sevgisini  ve asilce bir şeytanlığı gösterir. Zehirle de ilgilidir.
Mars/ Ay/ Uranüs karakterindedir.
Etkileri ise olmsuzdur talihsizlik.
Haritada 12.evde Güneş ile kavuşan Mars’ın Pollux ile kavuşumda olmasıyla böyle bir enerjinin açığa çıkması söz konusudur. Dolayısı ile yukarıda sayılar tüm bu sıfatların geçerli olduğu bir çeşit talihsizlikleri getirdiği düşünülebilir.
Takip eden 15 gün içinde otoritenin gaddar ve acımasızlığı söz konusu olabilir.
·        CHİRON 28°50’/Balık ile SCHEAT  29°36’/Balık kavuşumda
Çocuklarımız, gençlerimiz, sanatçılarımız, yaşamaktan keyif aldığımız alanlar diyebileceğimiz, spor gibi hobilerimiz gibi sevdiğimiz alandan yaralar alabileceğimizi düşünebiliriz. Bu konumlanma ile.
Burada ki açısal bağlantı uzak orb ile Mars ile olan 90 derecelik bir bağlantı olduğu görüldüğünde; gençtiğimiz günlerde ingilterede gerçekleşen terör saldırısı akla geliyor.
Dolayısı ile ya bu saldırı ile bir açığa çıkış bazı olayların netleşmesi olarak düşünebileceğimiz gibi,
Diğer taraftan yine çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik bir terör saldırısından söz edilebilir. Ancak bu henüz uzak bir orb olup, yaklaşmakta olan açı olduğundan; henüz olgunlaşmamış şartlara dikkati çekiyor.
Dolayısı ile gençlerin katılaçakları konserler, maçlar, spor müsabakaları gibi alanlarda olabilecek bir saldırıya karşı uyanık olmakta fayda vardır.
Çünkü Mars ile Chiron’un açısal bağlantısı yaklaşmakta olan açı olup, kavuşuma doğru ilerlemekte.
SCHEAT 29°36’/Balık SABİT YILDIZI ANLAM OLARAK:
ETKİSİ: Tutsaklık, cinayet, intihar, boğulmak, aşırı talihsizlikler, çok büyük
zorluklar, sarsıntılar.
Bedende: “Sol ayak topuğu” merkezini anlatır.
9 TEMMUZ OĞLAK DOLUNAY’ININ TÜRKİYE’YE ETKİSİ
9 Temmuz günü İstanbul saatine göre 07:08’de Oğlak burcunun 17.09’ derecesinde Türkiye’nin 7.evinde 1-7 aksında bir Dolunay meydana geliyor.
Ben ve sen konularının ön plana çıktığı, bir kriz nedeniyle değişim dönüşümün olacağı ve bir yerde “açık düşmanlığın” beyan edildiği bir açığa çıkış olarak yaşayacağız bu Dolunay’ı ülke olarak…
Gerginlikler, güç ve gövde gösterileri, otorite ile halkın karşılıklı duruşları söz konusu olabilir.
Otorite bir mücadele içindeyken, halkın ise değişim ve dönüşümü söz konusu olduğunu görebiliyoruz.
Türkiye için Deprem tehlikesi hala geçerli.
Ani beklenmedik yağışlar, seller, deniz kazaları mümkün.
Ani gelişen gaz veya sıvı zehirlenmeleri yaşanabilir.
Manipülatif düşmanlıklarla karşı, karşıya kalabiliriz.
Ülke olarak agresif, bir tavır sergileyebiliriz.
 Dışarıdan bakılınca “kavgacı” uzlaşmayan bir tavır sergiliyor olabiliriz.
Türkiye için önemli tepe noktasında olan kişilerin bir zehirlenmeye maruz kalmaları yaşanabilir. Muhtemelen bir sıvı zehirlenmesi veya bulutumsu gaz gibi bir şey de olabilir bu.
Veya ülke olarak zehirli madde içeren yağışlara maruz kalıyor olabiliriz. Asit yağmurları gibi bir şey mümkün.
9 TEMMUZ OĞLAK DOLUNAY’ININ BURÇLARINIZA ETKİSİ
Koç ve yükselen Koçlar 10
Bu Dolunayı siz;  kariyer alanınızda yaşıyorsunuz. Ani bir karar alıp bazı durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Yalnız sonunu iyi düşünmelisiniz. Heyecanla verilmiş kararların sonradan çıkarabileceği durumlar ile yüzleşebilirsiniz. Bu nedenle iyi düşünüp öyle adım atmanızı tavsiye ederim.
Ayrıca anneniz ile ilgili bir sağlık durumu da söz konusu olabilir.
Boğa ve yükselen Boğalar 9
Bu Dolunayı siz; yüksek eğitim, akademisyenler, din adamları ve din konuları, hukuk ve hukukçular ile ilgili alanda yaşayabilirsiniz.
Özellikle bu alanda ağır işleyen işlerin gündeme gelişini yaşayabilirsiniz. Yurt dışına sanat , ve gurme temalı bir yolculuk yapmak isteyebilirsiniz. Takip eden 15 gün içinde bu alanda bir karar ile karşılaşabilirsiniz.
İkizler ve yükselen İkizler 8
Bu Dolunayı siz;  başkaları üzerinden elde edilen gelirleriniz alanında yaşanıyor olacak. Dolayısı ile Kredi, borç, vergi, miras konuları gündeme gelebilir. Bilmediğiniz bir borç gündeme gelebilir.Birlikte iş yaptığınız ortaklardan gelen gelirler gündem olacaktır.
Bu konum ayrıca sağlık açısından bakılırda özellikle eller ve akçiğerlerle ilgili olan bölümlerde ki ameliyatlara dikkat çekmekte.
Bu ameliyatları özellikle ay İkizler burcundan geçer yaptırmamanız tavsiye edilir.
Yengeç ve yükselen Yengeçler 7
Bu Dolunayı siz;  eş ve ortaklarınızla ilgili olan evinizde yaşıyorsunuz. Dolayısı ile ya eşinizle veya birlikte ortaklık yaptığınız kişilerle ilgili olarak ya bir ev alımı veya tamamen barınma ve korunma konularıyla ilgili bir durum yaşanabilir.
Astrolog olanların bu süreçte karşılarını ilişkiler ile ilgili alanda danışmanlıklar gelebilir. Empati yeteneğiniz açığa çıkabilir.
Bu Dolunay ayrıca size “açık, açık” düşman olan kişileri de açığa çıkarır.
Aslan ve yükselen Aslanlar 6
Bu Dolunayı siz; sağlık alanınızda yaşıyorsunuz. Özellikle kalp bölgesinde bir sağlık sorununuz gündeme gelebilir. Ayrıca iş yerinizde ki arkadaşlarınızla ilgili bazı yaratıcı ve sanatla ilgili yönler olabileceği gibi onlardan birinin yöneticiliği ile ilgili bir durum açığa çıkabilir. Takip eden 15 gün içinde içinizden birinin terfi ettiğini görebilirsiniz.
Başak ve yükselen Başaklar 5
Bu Dolunayı siz; çocuklarınızla ilgili alanda yaşıyorsunuz. Onlarla ilgili bir sağlık konusu veya şifalanmalarla ilgili bazı durumlar yaşanabilir. Ayrıca aşk hayatınız, hobileriniz, sanat, ve yaratıcılığınız ile ilgili alanda yaşayabilirsiniz.
Terazi ve yükselen Teraziler 4
Bu Dolunayı siz; evebeynleriniz, aileniz ve atatlarınız gibi alanda yaşıyor olacaksınız. Onlarla ilgili bir konu üzerinde özellikle “adalet” gibi bir durum açığa çıkabilir. Yaşadığınız alanda bir dekorasyon fikride bu 15 günlük süreç içinde gündeme gelebilir.
Akrep ve yükselen Akrepler 3
Bu Dolunayı siz; eğitim, kardeş, kuzen gibi yakın akrabalarınız alanında yaşıyorsunuz. Onlarla ilgili bir bilgi bu Dolunay’da size ulaşabilir. Takip eden 15 gün içinde ayrıca iletişim, medya,reklamcılık, ticaret alanında da bir takım fırsatlar durumlar daha önceden yaptığınız yatırımlarınızla ilgili (bu ille maddi olmak zorunda değil, örneğin bir başvuru) sonucu bu süreç içinde karşınıza gelebilir.
Yay ve yükselen Yaylar 2
Bu Dolunayı siz maddi ve manevi eviniz olan ikinci evinizde yaşıyorsunuz.Maddi manevi kazanımlar, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verdiğimiz borçlar ile alakalı olarak  açığa çıkan yeni durumlar yaşayabilirsiniz. Mesela unutulmuş bir borç veya alacak karşınıza çıkabilir.
Oğlak ve yükselen Oğlaklar 1
Bu Dolunayı siz kendi motivasyon alanınızda yaşıyorsunuz. Kendinizi ifade edişiniz, imajınız ve dış Dünya’ya verdiğiniz mesaj ile dikkatleri üzerinize çekeceksiniz. Fiziksel görünümüz özellikle iskelet yapınız ile dikkatleri çekebilirsiniz.
Kova ve yükselen Kovalar 12
Bu Dolunayı siz;  kendi kişisel gelişim alanınızda yaşıyorsunuz. Dolayısı ile bu süreç içinde inzivaya çekilmeniz ve kendi iç Dünya’nızı geliştirmek üzere bir döneme adım atabilirsiniz. Ayrıca bu Dolunay’da bir hastane veya kapalı yerde kalma durumu du söz konusu olabilir.
Bazı gizli tuttuğunuz konularda açığa çıkabilir. Muhtemelen teknolojik alanda gizlediğiniz bazı belgelerin ifşa olması gibi yaşanabilir bu dururm.
Balık ve yükselen Balıklar 11
Bu Dolunayı siz;  sosoyal çevrenizde arkadaşlarınız alanında yaşayacaksınız. Ayrıca üye olduğunuz gruplar, dernekler veya sosyal mecrada ki gruplarda bazı romantik durumların açığa çıkması olarak yaşayabilirsiniz bu Dolunay’ı.
Ayrıca işten gelen geliriniz bu gruplar ile alakası varsa ifşa olma durumu da yaşanabilir.
Sağlıkla

Yorum Yap