Astroloji

7 AĞUSTOS 2017 AY TUTULMASI

7 Ağustos’ta Ankara saati ile 21:10’da 15°25’ Kova burcunda; Kova-Aslan aksında bir Ay tutulması gerçekleşecek.

Kova burcu: özgürlükleri, devrimleri, sıra dışı olayları, farklı ve orjinal olanları anlatır. Ayrıca Kova yeni buluşların, keşiflerin burcudur. Teknoloji ile alakalıdır.

Dolayısı ile bu Ay tutulmasından sonra tüm bu konularla ilgili konularda bir açığa çıkış bekleyebiliriz. Belki de yepyeni bir buluşların adını duyabiliriz.

Ay tutulmaları; Ay ile Güneş’in karşı karşıya geldiği aynı Dolunay zamanında olduğu gibi insan üzerinde daha çok psikolojik etkilerini ortaya çıkaran kadersel olayları anlatır. Çünkü tutulmalarda Ay düğümleri bu konumlanmalara eşlik eder.

Sonuç olarak kadersel yaşayacağımız olayları anlattığından önemlidir.

Ay tutulmalarında aynı zamanda Dolunaylarda olduğu gibi; sonlanmaları, bir neticeye bağlamayı ve “gizli” olanı açığa çıkarmayı amaçlar.

Dolunaylarda Ay’ın çekim kuvveti nedeniyle Dünya üzerinde ki sularda yükselme görüldüğü gibi; insan vücudunda da vücut sıvılarımızda yükselme gözlenir. Bunların değerlerinde farklılıklar gözlemlenir. Dolayısı ile, bu günlerde, gergin ve stresli oluruz. Bazen uykusuz geçirdiğimiz geceler Ay’ın bu etkisini net olarak hissettiğimiz gecelere rastlarlar.

Sonuç olarak AYTUTULMALARI da Dolunaylar gibi benzer etkiler gösterirler.

AY TUTULMASININ ŞİFRELERİ:

 • 15°25’ AY 15°25’ Kova burcunda 12.evde ve JÜPİTER 17°57’ Terazi ile 120° derecelik açıda 7.evde/8.burçta.
 • 15°25’ GÜNEŞ 15°25’ Aslan burcunda 6.evde, 15°25’ AY 15°25’ Kova (12.ev) ile karşıt ve  MARS 11°43’ Aslan (6.ev) ile kavuşumda.

Güneş bir taraftan 13°35’ URANÜS 28°31’Rx Koç burcu (2.ev) ve SATÜRN 21°26’Rx ile 120 derecelik açılarda. Dolayısı ile “Büyük ateş üçgeni” açı kalıbını oluşturuyorlar.

 • ASC yön. JÜPİTER 17°57’ Terazi burcunda 7.evde 8.burçta ve ASC’yi 150 derece ile görmüyor. Diğer taraftan ASC NEPTÜN 13°35’Rx Balık ile kavuşumda.
 • PLÜTO 17°27’ Rx Oğlak ASC ile ve NEPTÜN 13°35’Rx Balık 60°’lik açıda.  Diğer taraftan JÜPİTER 17°57’ Terazi burcunda (7.evde 8.burç) ile partil kare açıda.

HALK:

Halk kendi iç dünyasında, asi, sıra dışı patlamaya müsait duygular içinde hissedebilir.

6.evdeki Güneş+Mars Aslan ile karşıt konumda oluşu ile; bir çeşit askeri yönetim ile baskı altında ve kapalı tutulduğu duygusunu yaşayabilir. Kendisini baskı altında hissettiğinden; tam aksine olan sıra dışı , asi, devrimci davranışlar gösterebilir. ÖZGÜRLÜK duygusu en çok hissedilen ve ihtiyaç duyulan duygu olabilir.

İKTİDAR: Açık düşmanlar evinde; ancak Halk ile iktidar arasında uyumun ve desteğin olduğunu görüyoruz.

Ancak İktidarın; müttefik ülkeler ve üye olduğumuz gruplar Avrupa Birliği, Nato, G 20 gibi üye olunan veya başka üye olunacak gruplarla arasında sorunlar yaşanacağı görülüyor. Bu sorunlar daha çok “YAPTIRIM” yönünde olabilir.

Türkiye’nin iktidarının güç kullanılarak bir takım değişimlere maruz bırakılacağı etkiler devrede olacak. (Plüto 11.ev 90 derecelik kare açı ile MC yöneticisi Jüpiter/ Terazi 7.ev).

Bu yaptırımların niteliği; daha çok hukuksal konular üzerine olabilir.

7 AĞUSTOS 2017 AY TUTULMASININ TÜRKİYE’YE ETKİSİ

7 Ağustos’ta Ankara saati ile 21:10’da 15°25’ Kova burcunda; Kova-Aslan aksında gerçekleşen Ay tutulması Türkiye’nin 2-8 aksında gerçekleşiyor ve 3-9 evlerini de etkiliyor.

Bu Ay tutulmasının konusu Türkiye için ödemeler, borçlar ile ilgili olup, bazı yeni borçların gündeme gelebileceği bir Ay tutulmasına işaret ediyor.

Türkiye’nin tepe noktasındaki 13° URANÜS (Nt) ve 13° NEPTÜN’ün (Tr)partil kavuşumda oluşuylaani beklenmedik kayıplara dikkat çeken bir gökyüzünü görüyoruz.

Muhtemelen iktidarı ilgilendiren bir kayıptan söz edebiliriz.

 • 15°25’ AY 15°25’ Kova burcunun 9.evinde ve JÜPİTER 17°57’ Terazi ile 120° derecelik açıda 5.evden.

Ülkenin teknolojik gelişimleri, üniversitelerde bu konulara yapılan yatırımların da gündeme geleceği bir dönem. Kadersel olarak ta bu alanda bazı atılımların yapılma zamanı gelmiş olduğu gözüküyor.

Eğitim alanında uzay bilgisi, teknoloji ve bilim konusunda yapılan çalışmaların açıklandığı bir tutulma olabilir. Bazı yeni çalışmalar ile de özellikle üniversite düzeyinde yapılabilecek bazı keşiflerin de gündeme gelmesi mümkündür.

Gençlerin teknolojiye olan ilgisinde artık. Uzay ve teknoloji alanında bazı yeni gelişmeler beklide gençlerin sağladıkları başarılar (muhtemelen uluslar arası 9.ev) veya akademik düzeyde olarak kendini gösterebilecektir.

 • Türkiye’nin yükseleninde ki PLÜTO 12°20’ Rx/Yengeç ile transit VENÜS 08°16’/Yengeç kavuşum halindeler ve MC noktasına+ NEPTÜN 13°35’/Balık Rx’a  120 derecelik açıda.

-Ülke sanatçılarının bazılarını kaybetmemiz bugünlere rastlayabilir. Bazı ünlü sanatçılarımızın aramızdan ayrıldığını duyabiliriz.

-Sanatçılarından bazılarının ise; “devlet sanatçılığına” taşınması ve yüceltilmesi söz konusu olabilir.

-Ülkenin kadınlarının imajında “değişim ve dönüşüm”, dış görüntülerinde yeniden yapılanma.

-Bazı ülkenin saygın sanatçılarının yapacakları imaj değişikleri de söz konusu olabilir.

-Bazı sanatçıların, ilham kaynaklı eserleri ve bunların muhtemelen ödüllendirilmeleri bu tutulmanın konularından olabilir.

*

7 Ağustos 2017 AY TUTULMASININ burçlarımıza etkisi.

Koç ve yükselen Koçlar 11

Arkadaşlarım, ya her şeyim, ya hiç bir şeyim.

7 Ağustos 2017 gerçekleşen bu Ay tutulmasını; Koçlar umutlar ve sosyal çevresi  olan alanda yaşayacaksınız.

Sosyal çevrede üye olduğunuz gruplarda, sosyal çevredeki arkadaşlarınız içinde ilişkiler konusunda bir netleşme ve gizli olan bir takım ilişkilerin açığa çıkışı ile ne yapmak istediğiniz konusunda netleşebilir ve ona göre adım atabilirsiniz.

Hak, hukuk, adalet ve karşınızda ki kişinin hakkına saygı bu Ay tutulmasında sizin konunuz oluyor.

*

Boğa ve yükselen Boğalar 10

Evimin patronuyu mu? – Emlak kralicesi mi?

7 Ağustos 2017 gerçekleşen bu Ay tutulmasını; Boğalar kariyer alanınız ve kendinizi toplum önünde sergileyişinizle ilgili alanda yaşayacaksınız.

Dolayısı ile; kariyer alanınızda, otoriteniz ile gizli kalmış bir takım gizemli konuların açığa çıkışını yaşayabilirsiniz. Kariyeriniz ile ilgili netleşmemiş konular bu  tutulma sonrası netleşebilir ve bu sayede bir karara varabilirsiniz.

*

İkizler ve yükselen İkizler 9

Yabancı dil mi öğrensem? Yurtdışı ile ticaret mi yapsam?

7 Ağustos 2017 gerçekleşen bu Ay tutulmasını; İkizler yüksek eğitim, yurtdışı, yabancılar ve inançlar alanınızda yaşayacaksınız.

Yüksek eğitim alanınızda, kararsız kalmış olabilirsiniz. Tutulmanın etkisi ile fikirleriniz netleşir ve ne yönde gitmeniz gerektiğinin kararına varabilirsiniz.

Hayatınızda yurtdışı ile ilgili veya yurtdışı ile yaptığınız ticaretle ilgili bir takım açığa çıkan konular ile netleşebilirsiniz.

*

Yengeç ve yükselen Yengeçler 8

7 Ağustos 2017 gerçekleşen bu Ay tutulmasını; Yengeçler  ortaklarınız, ödemeler borçlar ve eşten gelen gelirler alanınızda yaşıyorsunuz.

Dolayısı ile ortaklarınız, kredileriniz ve ödemeleriniz ile ilgili bilmediğiniz bir borç tutulma sonrası açığa çıkabilir.

Netleşmemiş bir miras olayınız bu tutulmanın etkisi ile açığa çıkabilir.

*

Aslan ve yükselen Aslanlar 7

7 Ağustos 2017 gerçekleşen bu Ay tutulmasını; Aslanlar bu tutulmayı eş, partner ve açık düşmanlar alanında yaşayacaklar.

Dolayısı ile eşiniz ile aranızda netleşmemiş bazı olaylar bu tutulma sonucu açığa çıkan olaylarla bir karara varabilirsiniz.

Açık düşmanlarınızın kimler olduğunu bu Ay tutulması size gösterir.

*

Başak ve yükselen Başaklar 6

7 Ağustos 2017 gerçekleşen bu Ay tutulmasını; Başaklar sağlık, günlük iş hayatınız, iş arkadaşlarınız alanında yaşayacaksınız.

Dolayısı ile; daha önceden bilmediğiniz bazı sağlık sorunlarınızı bu tutulma sonrası açığa çıkarabilir. Bu nedenle sağlığınızı ilgilendirecek bir takım kararlar alabilirsiniz.

*

Terazi ve yükselen Teraziler 5

7 Ağustos 2017 gerçekleşen bu Ay tutulmasını; Teraziler aşklar, çocuklar, spor ve hobiler alanında yaşayabilirler.

Dolayısı ile; çocuklarınızla ilgili kararsız kaldığınız henüz netleşemediğiniz bazı konularda bu tutulmadan sonra bir karara varabilirsiniz. Aşklarınızla ilgili bilmediğiniz bir takım konular tutulma sonrası açığa çıkabilir.

Sizin daha önceden farkında olmadığınız bir yeteneğinizi değerlendirmek için yeni adımlar atabilirsiniz.

*

Akrep ve yükselen Akrepler 4

7 Ağustos 2017 gerçekleşen bu Ay tutulmasını; aile, ev, ebeveynleriniz ve atalarınız alanında yaşayacaksınız.

Dolayısı ile; eviniz ile ilgili tutulma öncesi netleşmemiş düşünceleriniz, tutulma sonrası bir karara varmanıza yardımcı olacak. Bilmediğiniz bazı konular açığa çıkış ile netlik kazanmanıza neden olabilir.

Evinizin görüntüsü ile ilgili bir dekorasyona da karar verebilirsiniz.

Anne ve babanızla ilgili bilmediğiniz veya sizin için net olmayan bazı konular tutulma sonrası netlik kazanabilir.

Her şekilde tutulmadan sonra sağlam şekilde ayaklarınızın yere basmasını sağlayacak kararlar alacaksınız.

*

Yay ve yükselen Yaylar 3

7 Ağustos 2017 gerçekleşen bu Ay tutulmasını; Yengeçler kardeş, kuzen gibi yakın akrabalarınız, yakın çevreniz alanında yaşayacaksınız.

Dolayısı ile; fikirlerinizle ve sözlerinize kendinizi ortaya koyduğunuz yakın çevrenizde dikkatleri üzerinize çekeceğiniz bir Ay Tutulması yaşayacaksınız. Bir takım fikir ve düşüncelerinizi kendinizi ortaya koyarak ifade ediyor ve açıklıyor olacaksınız.

Ayrıca eğitim, ticaret ve medya sektörüyle de ilgili bir Ay Tutulması olacağından bu alanlarda bir takım açığa çıkan durumlardan da söz edebiliriz.

Bu Tutulmanın etkisi ile belki bu güne kadar kararsız kaldığınız, medya, eğitim ve ticaret alanında henüz netleşmemiş fikirler bir sonuca bağlanmış olacak.

*

Oğlak ve yükselen Oğlaklar 2

7 Ağustos 2017 gerçekleşen bu Ay tutulmasını; Oğlaklar bu tutulmayı maddi ve manevi değerleri alanında yaşayacaklar.

Dolayısı ile; maddi alanda netleşmemiş olan durumlar, “neyi ne şekilde yapayım ?” düşüncesi artık bu Ay tutulması ile netleşir ve açığa çıkan konular ile bir karara varmanızı kolaylaştırır nitelikte olacak.

Ay tutulması ile açığa çıkan konular sizin hassas tarafınıza dokunabilir. Kendinizi tutulma esnasında huzursuz hissedebilirsiniz.

*

Kova ve yükselen Kovalar 1

7 Ağustos 2017 gerçekleşen bu Ay tutulmasını; Kovalar bu tutulmayı kendi kişisel ve imajı alanında yaşayacaklar.

Dolayısı ile; bu Ay tutulmasında karakteriniz ve kimliliğiniz ile ilgili daha çok sizi tanınır yapan olaylar söz konusu olup, toplum önünde ki kimliğini açığa çıkacak olaylar yaşanabilir. Bununla  birlikte  sağlam, ayakları yere basan bir duruş sergileyebilirsiniz.

Kalp sağlığınızla ilgili de dikkatli olmanız gerektiği anlaşılıyor haritadan Aslanlar için .

*

Balık ve yükselen Balıklar 12

7 Ağustos 2017 gerçekleşen bu Ay tutulmasını; Balıklar kişisel gelişim alanlarında yaşayacaklar.

Dolayısı ile kendi kişisel gelişiminizde Tutulma sonrası aldığınız kararlarda bir netlik kazanacaksınız. Kişisel gelişim ile ilgili bir izolasyon süreci yaşamak isteyebilirsiniz.

Bu Ay tutulmasından sonra kendi iç dünyanızda neleri keşfettiğiniz konusunda bugüne kadar net olmayan düşüncelerin, artık netlik kazanır.

*

Sağlıkla

 

Özlem Çetinkaya YILMAZ

Danışmanlık: 05327028156

hadesinkralicesi@gmail.com

Oylarınızı Sosyal Medya\'da Paylaşın


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER
 • Harika
 • Çok Güzel
 • İyi
 • İdare Eder
 • Kötü
 • Berbat

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap