Teknoloji

İngilizce Öğrenmek konusarakogren.com ile Daha Kolay ve Eğlenceli!

İngilizce numbers (sayıları) anlatayım size. İlk önce İngilizce sayıları öğrenmek oldukça kolaydır ama bol tekrar ile iyice pekiştirmeli ve sayılar ağzımızdan bir çırpıda çıkana kadar pratik yapmalısınız…

İngilizce numbers (sayıları) anlatayım size. İlk önce İngilizce sayıları öğrenmek oldukça kolaydır ama bol tekrar ile iyice pekiştirmeli ve sayılar ağzımızdan bir çırpıda çıkana kadar pratik yapmalısınız. Düşünsenize biri size yaşınızı sorsa cevap almak için ne kadar çok bekler ya ad biri size satmakta olduğunuz bir ürünün fiyatını sorduğunda onu çok bekletecek misiniz? Cevap vermek için İngilizce sayıları iyice öğrenmeniz ve ağzınızdan bir çırpıda çıkarır hale gelmelisiniz. Bunun için ise İngilizce sayılar konusunu anlatacağım size böylece sayıları tanıyacaksınız. İngilizce kelime dağarcığınızı genişleteceksiniz. İngilizce sıra sayma sayıları, İngilizce birinci ikinci üçüncü gibi sayılar first second bunlar ordinal numbers olarak kullanılır. Böyle sıra sayılarının sonuna th getirmeniz yeterlidir. Ama ilk üç tanesini first, second, third bunları ezberlemelisiniz. Çünkü bunlar da th kullanılmamaktadır. Mesela birden on ikiye kadar sayılar şöyle sayılmaktadır. One, two, three, four, five, six, seven, eight, nine, ten, eleven ve twelvedir. Sıfırdan on ikiye kadar olan sayıların her biri ayrı ayrı kelimedir ve bu kelimelerin birbiriyle alakası yoktur. Fakat on üçten sonraki sayılar çok kolaydır. Çünkü on ikiden sonraki sayıları oluştururken bir ile dokuz arasındaki sayılar kullanılır. Thirteen, fourteen, fifteen gibi sayıların sonuna teen gelir. Birde İngilizce yirmi ve yirmiden sonraki sayıların nasıl oluştuğunu göstereyim. Yirmi twenty’dır. Diğerleri de çok kolaydır. Twenty sonuna one, two gibi sayıları kullanarak oluşturulur.

Şimdi de size İngilizce kelime dağarcığını geliştirme rehberi olarak size kelime dağarcığınızın nasıl çok geliştirebileceğinizi anlatacağım. Mesela eş anlamlılar sözlüğünü kullanabilirsiniz. İngilizce kelime bilgisini geliştirmek için sözlük kullanmak çok önemlidir. Sizlere tavsiyem, belli zamanlarda kelime defterinize not aldığınız kelimelere bakarak öğrenebilirsiniz. Bunu yaparak, bir kelimeden yola çıkarak birden çok kelime öğrenmiş olursunuz. Aynı zamanda aradığınız kelimenin değişik anlamlarını da öğrenmiş olur ve sözlükteki örnek cümlelerden yararlanabilirsiniz. Sonra paragraf yazın. Yazı yazmak, hem İngilizcenizi geliştirmek için hem de kelime öğrenmek için çok önemlidir. Öğrendiğiniz kelimeleri, herhangi bir konu hakkında yazdığınız bir yazı kullanın. Bu şekilde hem pratik yapmış olur, hem de yazı yazma kabiliyetinizi geliştirmiş olursunuz. Bu yazılar bir paragrafı geçmesin ama çünkü karıştırabilirsiniz. Sonra flashcard kullanabilirsiniz. Flashcart üzerinde resim olan, kelime öğrenmek için çok faydalı kartlardır. Özellikle İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar için bu kartlar çok verimli olabilir. Bu kartları evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz. İnternetten bu kartlardan indirerek kâğıda çıktılarını alabilir ve onlarla çalışabilirsiniz. Ya da eşleştirme oyunu oynayabilirsiniz. Sözcük- resim bağlantısını kurmak okumaya başlamanın ilk adımıdır. Klasik konsantrasyon oyunu gibi, eşleştirme oyunu eşlerini bulmak için kartlara tıklayarak ve çevirerek görsel hafıza becerilerini geliştirir. Ayrıca öğrenciler sözcüğün telaffuz edilişini duymak için sözcük kartına tıklayabilir.

İngilizceyi konuşarak öğrenmenin faydalarını anlatacağım size: mesela yabancı dil öğrenmekteki en büyük sorunlardan bir tanesi de, özgüven eksikliğidir. Özellikle de yurtdışı dil okulları içerisinde İngilizce öğrenmeye yeni başlayan kişilerde gözlemlenen en büyük gelişimin, İngilizce konuşma cesaretlerinin artması ile birlikte ortaya çıkan özgüven artışı olduğunu kanıtlamıştır. Mesela İngilizceyi konuşarak öğrenirseniz aklınızda kalıcılığı daha uzun olur. Ve daha kolay öğrenme gerçekleştirebilirsiniz. Konuşarak öğrenmek hem çok eğlencelidir hem de sizin bir uğraş yapmanıza gerek kalmaz. Çünkü insanlarla iletişime geçmek için dil öğrenip İngilizceyi çok iyi öğrenirsiniz ve asla unutmazsınız. O yüzden İngilizce öğrenmek için konuşarak öğren yorum yapmaktayım.

Yorum Yap