Teknoloji

Ne Chrome ne Firefox en iyisi Opera!

İnternette pek çok arama motoru bulunuyor. Özellikle son dönemde arama motorları arasındaki rekabette pek çok kişinin dikkatini çekiyor.

Özellikle sağlam ve güvenilir arama motoru arayan kullanıcıların sayısı da her geçen gün artıyor. Son dönemde arama motorları arasında Opera adlı internet tarayıcısı ön plana çıktı. Bunun için 5 iddialı neden ortaya atıldı.

 

Opera’nın Blocker Özelliği

Opera Web Browser, sahip olduğu ayarları ile reklamları bloklama özelliğine sahiptir. Bu özelliği kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor.

 

Opera’nın Enerji Tasarrufu Özelliği

Opera Web Browser’ın ”Battery Saver” adlı özelliği ile laptoplardaki pil ömrü önemli ölçüde artıyor. Kullanıcıların ”Battery Saver” ayarlarını detaylı incelemeleri durumunda işlemci üzerinde de olumlu sonuçlar verebilecek özellikler olduğu ortaya çıktı.

 

Opera’nın Vpn Özelliği

VPN kullanımının özellikle internet yasaklarının sıklıkla görüldüğü ülkelerde ön plana çıktığı biliniyor. Bu nedenle Opera, 3. parti uygulamalar ve internet hızının yavaşlaması sorunlarını çözmede kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor.

 

Videoların Yorum Yaparken de İzlenebilmesi Özelliği

Opera Web Browser’ı kullanan kişiler video izlerken bir yandan da yorum yapabilmeleri mümkün oluyor. Diğer internet tarayıcılarında bu tür bir özellik bulunmuyor. Bu nedenle bu özelliğin kullanıcılar tarafından önemli bir özellik olarak görüldüğü biliniyor.

 

Chrome Eklentilerinin Kurulabilme Özelliği

Opera Web Browser’ı kullanan kişilere Chrome eklentilerini kurma imkanı da sunuluyor. Kullanıcıların tek yapması gereken şey ise, Chrome Extentious’u kurmalarıdır. Böylelikle Chrome eklentileri Opera Web Browser’da çalışmaya başlıyor.

Kaynak: Chrome’u, Firefox’u Bırakıp Opera’ya Geçmeniz İçin 5 Sağlam Sebep

 

Oylarınızı Sosyal Medya\'da Paylaşın


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER
  • Harika
  • Çok Güzel
  • İyi
  • İdare Eder
  • Kötü
  • Berbat

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap