Yazarlar

Özlem Çetinkaya Yılmaz yazdı…11 NİSAN DOLUNAY’I

 

 

11 NİSAN 2017’de İstanbul saati ile 09:07’da Koç burcunda Koç-Terazi aksında 06°07′ derecesinde 5.evde bir DOLUNAY yaşıyoruz.

 

DOLUNAY:Dolunay’da gizli gerçekler açığa çıkar ve gözler önüne serilir.

“Gerçeklerin birgün açığa çıkma gibi huyu vardır sözü” Dolunay’ları anlatan çok doğru bir cümledir.

Terazi burcu: Ben değil, biz dengesini anlatır. İkili ilişkiler, diplomasi, finansal dünya, estetik güzellik ve aşk ilişkileri Terazi burcu ile temsil edilir.

Meslek olarak; diplomatlar, politikacılar, hukukçular, sanatçılar, mimarlar, dekoratörler, modacılar, kozmetik sektörü, ilişki uzmanları ve güzellik uzmanlarının temsil edildiği burçta gerçekleşen bir Dolunay.

5. ev: Aşk, çocuklar, hobilerimiz, yeteneklerimiz, sanatsal faaliyetlerimiz, spor ve yapmaktan keyif aldığımız işler 5. ev ile temsil edilir.

 

BU DOLUNAYIN KONUSU:

Dolayısı ile tüm bu konularla ilgili; yani aşk ilişkilerimiz, çocuklarımızla ilgili durumlar, bir bilinmedik hobiniz, gizli bir aşkınız ile ilgili bilinmeyen durumlar bu DOLUNAY ile açığa çıkabilir.

Politikacılar, diplomatlar ve hukukçular ile ilgili bazı bilinmedik konularında açığa çıkışı yaşanabilir bu Dolunay ile.

Dolunay’ı takip eden gezegen retroları ile oldukça ilginç ve biraz da zorlayıcı testlerin devreye girdiği bir dönem bekliyor hepimizi.

“Adil” olmak, vereceğimiz en önemli sınavımız.

 

SABİT YILDIZLAR:

  • KAD 00°55’/   kavuşum REGULUS 01°00’/Başak

REGULUS: Kraliyet yıldızlarından biridir.

YILDIZIN ETKİLERİ:Kraliyetle ilgili büyük yıldız soylu sınıf, hırs, uyanıklık, büyük güç, durum, liderlik, ani çöküş, kazalar, şiddete neden olur.

Regulus’un sınavları: “İntikam almamak koşulu ile ödüllendirilmek Regulus’un sınavıdır”

Karşımıza; dürüst olmak, kibir, ego, affetmek ve intikam ile ilgili sınavlar çıkar.Bunlarla ilgili önümüze konulan sınavları aşamazsak eğer; Kraliyet yıldızlarının etkileri şiddetli olur.

Haritada bu yıldız KAD ile kavuşuyor. Dolayısı ile; bu yıldız kadersel olarak etkilidir. Ancak Kraliyet yıldızları kişileri ciddi sınavlara tabii tutarlar. Sınav eğer başarı ile geçilirse ancak kişiler ödüllendirilir.

Diğer türlü sınavı geçemeyenler ise; toplum önünde gözden düşer ve alaşağı olurlar.

  • MC 17°55’/Kova kavuşum SUALOCİN 17°36’/Kova

Sualocin Dephinus (The Doplhin) 17°Kova/Aquarius22′

YILDIZIN ETKİSİ: Etkileyici bir karakter. Aynı zamanda naiflik, bir yanda çocuksu bir çekingenlik, diğer bir yanda aşırı güven.

Dolayısı ile tepe noktasını anlatan MC noktasının bu yıldız ile kavuşması. Özellikle ülke liderleri, patron ve yönetici konumunda olan kişilerin; kendilerine duydukları aşırı güven, naif ve etkileyici kişilikleri ile kendilerini göstermeleri olarak değerlendirebiliriz bu durumu.

 

SABİT YILDIZLARIN DOLUNAY KONUSU:

Özellikle lider ve yönetici olan pozisyonda olan kişilerin kendilerine aşırı güvenleriniz söz konusu olduğu ancak kadersel olarak ta; “intikam almak” konusunda sınavlara tabii olacağı bir durum yaşanabilir.

Hayat önünüze  “intikam almak” üzere bir takım fırsatlar yaratacaktır. Ancak kaderinizi yapacağınız hareket belirleyecektir.

1) Ya intikam almayarak yani afederek; Regulus tarafından ödüllendirileceğiniz bir sonuç yaşayacaksınız. Veya

2) Önünüze konan sınavları aşamayarak, intikam alacaksınız, bunun neticesinde gözden düşme, alaşağı olma ve çöküş yaşayacaksınız.

 

11 NİSAN DOLUNAY’IN TÜRKİYE’YE ETKİSİ

11 NİSAN 2017’de İstanbul saati ile 09:07’da Koç burcunda Koç-Terazi aksında 06°07′ derecesinde bir DOLUNAY yaşıyoruz.

DOLUNAY TÜRKİYE’nin  5.evinde MERKÜR’ünün üzerinde gerçekleşiyor.

 

“TÜRKİYE’nin GENÇLERİ üstlendikleri SORUMLULUKLAR ve aldıkları  YARALAR”

Türkiye ile ilgili gizli olan açığa çıkmamış haberlerin özellikle ani beklenmedik şekilde müttefik ülkeler tarafından ve özellikle ülke liderleri tarafından yapılacağını görebiliyoruz.

Bu haberlerin abartılı etkileri görülebilir.

Bir başka yoruma göre Türkiye’nin gençlerini ilgilendiren, aldıkları sorumluluklar (Merkür+Satürn) ve aldıkları yaralar, özellikle müttefik olduğumuz ülkeler tarafından ani beklenmedik şekilde bir durum ile bir açığa çıkış yaşanabilir. Ülke gençliği acı çeker fakat bunun nedenini bilemeyebilir. Kendisine faydası olamazken başkalarına bu yolda yön gösterebilir.

Ülke gençliği almış olduğu yaraları şifalandırma fırsatları ile; bu dolunay’da yüzleşebilirler.

11 NİSAN DOLUNAY’IN BURÇLARINIZA  ETKİSİ

Koçlar ve yükselen Koçlar 7

Koçlar bu Dolunay’ı eş ve partner evi olan yedinci evlerinde yaşıyorlar.

Dolayısı ile eş ile ilişkilerinizi anlatan alanda bir açığa çıkış yaşanabilir.

Sosyal çevrenizde karşınızda intikam alma fırsatlarının çıkacağı durumlar yaşayabilirsiniz. Sizin davranış şeklinize göre kaderinizi belirleyeceğinizi hatırlatırım.

Boğalar ve yükselen Boğalar 6

Boğalar günlük hayatları ve sağlık durumları ile ilgili alanı temsil eden altıncı evlerinde yaşıyorlar.

Dolayısı ile Boğalar bilinmeyen bir sağlık konusunun açığa çıkacağı bir Dolunay yaşayabilirler.

Gizli düşmanlarınızla ilgili karşınıza “intikam alma” fırsatları çıkacaktır. Ancak sizin davranış şekliniz kaderinizi belirleyecektir.

İkizler ve yükselen İkizler 5

İkizler burcu bu Dolunayı Aşk, çocuklar ve hobiler evi olan beşinci evlerinde yaşıyorlar Dolayısı ile gizli bir aşk ilişkiniz bu Dolunay’da açığa çıkabilir.

Evli olan İkizler için çocuklarınızla ilgili daha önceden bilmediğiniz bir konuyu öğrenebilirsiniz.

Kendinizle ilgili konularda karşınıza intikam alma fırsatları doğacaktır. Ancak seçeceğiniz davranış şeklinze göre kaderinizi belirleyeceğinizi hatırlatırım.

Yengeçler ve yükselen Yengeçler 4

Yengeçler bu Dolunay’ı evleri aileleri ve kökleri ile ilgili bazı bilmedikleri konuların açığa çıkışı olarak yaşayabilirler.

Atalarınızla ilgili bilmediğiniz bazı gerçekler bu Dolunay’da açığa çıkabilir.

Maddi ve manevi değerlerinizle ilgili konularda karşınıza “intikam alma” fırsatları doğacaktır. Davranış şekliniz kaderinizi belirleyecektir.

Aslanlar ve yükselen Aslanlar 3

Aslanlar bu Dolunay’ı kardeş kuzen ve eğitim hayatları ile ilgili olan üçüncü evlerinde yaşıyorlar.

Dolayısı ile kardeşlerinizle, akrabalarınızla ilgili bazı bilmediğiniz durumlar açığa çıkabilir.

Atalarınız, ve atalara ait topraklarınızla ilgili  karşınıza “intikam alma” fırsatları çıkacaktır. Ancak davranış şeklinize göre, kaderinizi belirleyeceksiniz. İntikam almamaya özen gösterin.

Başaklar ve yükselen Başaklar 2

Başaklar bu Dolunay’ı maddi ve manevi değerleri olan ikinci evlerinde yaşıyorlar.

Dolayısı ile maddi durumu ile ilgili bir açığa çıkma durumu yaşayabilirler.

Aşklarınız veya çocuklarınızla ilgili karşınıza bir takım sınavlar çıkacaktır. Özellikle “intikam “lma” konusunda davranış şekliniz kaderinizi belirleyecektir.

Teraziler ve yükselen Teraziler 1

Teraziler bu Dolunay’ı imajları ve güzellikleri ile ilgili alan olan birinci evlerinde yaşayacaklar.

Dolayısı ile Teraziler imajları için yapmayı planladıkları veya güzellikleri uğruna yaptırdıkları bir takım estetik durumları açığa çıkabilir.

İşyerinizde arkadaşlarınızla aranızda bir takım “intikam alma” fırsatları doğacaktır. Ancak seçeceğiniz davranış şeklinize göre kaderinizi belirleyeceksiniz.

Akrepler ve yükselen Akrepler 12

Akrepler bu Dolunay’ı kendi gizli düşmanlarını anlatan evleri olan 12. Evlerinde yaşayacaklar.

Dolayısı ile bugüne kadar kendilerine düşman olmuş ama kendisinin farkında olmadığı bazı düşmanlarının açığa çıkması ile ilgili bir Dolunay yaşayacaklar. Sağlık konularınızla ilgili bazı, intikam alma durumları yaşayabilirsiniz. Ancak seçeceğiniz davranış şeklinize göre kaderinizi belirleyeceksiniz.

Yaylar ve yükselen Yaylar 11

Yaylar bu Dolunay’ı üye oldukları gruplar dernekleri ve sosyal yaşamını gösteren alanda yaşayacaklar.

Özellikle bazı gizli tuttuğunuz gruplar veya klupler bu Dolunay ile açığa çıkar ve ifşa olunabilirler.

Eşiniz veya ortağınızla ilgili karşınıza “intikam alma” fırsatları çıkacak. Davranış şekliniz kaderinizi belirleyecektir.

Oğlaklar ve yükselen Oğlaklar 10

Oğlaklar bu Dolunay’ı kariyer ve toplum önündeki duruşunu temsil eden onuncu evlerinde yaşayacaklar. Dolayısı ile kariyerinizle ilgili gizli bir durumun açığa çıkacağı bir Dolunay yaşayabilirsiniz.

Ortaklarınızla ve gelir ve giderleniz konusuyla ilgili karşınıza intikam alma fırsatları çıkacaktır. Davranış şekliniz kaderinizi belirleyecektir.İntikam almamaya bakınız.

Kovalar ve yükselen Kovalar 9

Kovalar bu Dolunay’ı yurtdışı konuları, yüksek eğitimleri ve yabancılarla ilgili ve yurtdışı ticaretleri ile ile ilgili alan olan dokuzuncu evlerinde yaşayacaklar.

Dolayısı ile yurtdışında ilgilendiğiniz ticaret işlerinizle ilgili olarak bir açığa çıkış yaşanabilir.

İşyeriniz ve kariyerinizle ilgili konularda “intikam alma” fırsatları karşınıza çıkacaktır. Seçeceğiniz davranış şeklinize göre kaderinizi belirleyeceksiniz.

Balıklar ve yükselen Balıklar 8

Balıklar bu Dolunay’ı ortaklarını ve başkaları üzerinden elde ettikleri gelirleri gösteren alan olan sekizinci evlerinde yaşayacaklar. Dolayısı ile bazı bilmedikleri borçları karşılarına çıkabilir. Bazı unuttukları gelirler ortaklıkları ile ilgili konular açığa çıkabilir.

Sosyal çevreniz ile ilgili alanlarda karşınıza intikam alacağınız fırsatlar çıkacaktır. Ancak seçeceğiniz davranış şekliniz kaderinizi belirleyecektir.

 

 

Sağlıkla

Astrolog Özlem Çetinkaya YILMAZ

ozlemce@outlook.com

Oylarınızı Sosyal Medya\'da Paylaşın


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER
  • Harika
  • Çok Güzel
  • İyi
  • İdare Eder
  • Kötü
  • Berbat

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap