Kültür&Sanat

Reis filminin galası özel bir günde yapıldı!

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatından bir kesitinin beyazperdeye aktarıldığı ‘Reis’ filminin galası Erdoğan’ın doğum gününde yapıldı.

Yapımcılığını Kafkasör Film Akademisi’nin, yönetmenliğini Hüdaverdi Yavuz’un yaptığı filmin galası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğum gününde TİM Maslak Center’da yapıldı. Galaya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Belediye Başkanlığı dönemlerini canlandıran Reha Beyoğlu, çocukluğunu canlandıran Işık Yıldız, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ı canlandıran Özlem Balcı ile filmin diğer oyuncuları ve davetliler katıldı. İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da galaya katılanlar arasındaydı.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLUYORUM”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı canlandıran oyuncu Reha Beyoğlu yaptığı konuşmada, “Bugün bilindiği gibi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın doğum günü. Buradan Cumhurbaşkanımızın doğum gününü kutluyorum. Rabbim nice güzel senelere çıkmayı nasip eylesin. Başımızdan eksik eylemesin. Güzel bir proje oldu. Severek isteyerek çok detaylı bir şekilde çalışarak bu projede rollerimizi ifa ettik. Elimizden gelenin en iyisini kameranın karşısında oynadık. Bu filmde çocukluğu, belediye başkanlığı süreci ve şiirden dolayı cezaevine giriş süreci ele alındı. Ben de 93 sonrası ve cezaevine giriş sürecini canlandırdım. Türkiye Cumhuriyet’nde bir tane reis vardır. Onun da ismi Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ben sadece Reis filminde Recep Tayyip Erdoğan’ı oynadım. Taklitçi değilim. Rabbim inşallah bu emeğimizin karşılığını gişe olarak dönüştürür. Ve bunun nezlinde 2, 3, 4 olarak devam eder.” dedi.

Yorum Yap